İnternetin Değişmez 12 Altın Kuralı


Windows    Windows işletim sistemi hakkında her şey bu kategoride :)

Yazar: Axe    0 Yorum    192 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 28.05.2016, 07:32:51 #1
Axe Süper Üye
Süper Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:347 Konuları:102 Kayıt Tarihi:23.05.2016 Rep Puanı: 71

ciencia-01-internet-10000.jpg1. İnternet hayatınızın tüm bunlar değil, yalnız bir parçası olsun. Oldukça fazla zamanınızı çalmasına izin vermeyin.2. İnterneti ailelerinize ve arkadaşlarınıza değişmeyin.Aileleriniz ön koltukta, internet ise arka koltukta otursun.3. İnternette her informasyon doğru olmayabilir. İnternette kazandığınız bilgiyi minimum 3 kaynaktan deneyin. Ödevinizde kullanıyorsanız kaynağını belirtin4. İnternet ortamındaki parasız teklifler büyük olasılıkla reel değildir. Tanımadığınız birey size niçin parasız bir şey öneri etsin ki.5. Adınız, okulunuz, adresiniz, telefon numaranız, aile bireylerinizin ismi vb. benzer biçimde şahsi bilgilerinizi paylaşmayın. Paylaşılan ufak benzer biçimde gözüken bilgiler, büyük zararlara sebep olabilir.6. İnternet ortamında paylaşacağınız resminiz, size ilişik video benzer biçimde paylaşımları ilkin düşünün, sonrasında paylaşın. Paylaştıklarınız sizin yahut sevdiklerinizin üzülmesine sebep olmasın.7. Şifreleriniz kuvvetli olsun. Adınızı ve doğum tarihinizi, ard arda gelen kelimeleri ve rakamları gizyazı olarak belirlemeyin. Anlamlı bir cümle kurun ve o cümlenin kelimelerinden seçtiğiniz minimum 8 karakterden oluşan şifreler oluşturun


8. İyi ve nazik bir kullanıcı olmaya çalışın. Reel hayatta Selam dediğiniz arkadaşınıza web ortamında ”mrb” değil, tekrar selam deyin. Tamam derken ”Ok.” yahut ”Tmm” yerine tekrar tamam deyin.

9. Reel hayatta yüzüne söylemeyeceğiniz ifadeleri web ortamında da söylemeyin.10. Reel hayatta olduğu benzer biçimde, web ortamında da tanımadıklarınızı dost edinmeyin.11. İnternet ortamında tanımadıklarınıza yanıt vermeyin, tekliflerini reddedin, size gönderdikleri mesajları açmadan silin12. İnternet ortamında sizi rahatsız edenleri, sizi rahatsız etme edenleri ailelerinize açıklayın. Ailelerinizle beraber emniyete yahut savcılığa ihbarında bulunun.


51.png[url=http://tb.sumtotalsystems.com/kbfiles/kb/lib/51.png]

Kullanıcı İmzası
7A8k6W.png
Önceki Konu Sonraki Konu

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi