Half Life 3 Ne Zaman Çıkacak


Memory Mezarlığı    Forumda Gereksiz Bulanan veya Artık İşlevi Olmayan Konuların Taşındığı Kategori ( Bi Fatiha Okumadan Geçmeyiniz :) )

Yazar: Dark Hack    0 Yorum    185 Görüntüleme
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
Konu Kapalı

Paylaşım Tarihi: 15.05.2016, 10:16:16 #1
Dark Hack Cezalı Üye
Cezalı Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:214 Konuları:52 Kayıt Tarihi:08.05.2016

Uzun süredir gelişim aşamasında olduğu iddia edilen Half Life 3 için yeni söylentiler ortaya çıkınca, Valve de sessizliğini bozdu. İşte konu hakkındaki detaylar.Resim http://s01.shiftdelete.net/img/general_b/15-07/27/intro-1437980972.jpg

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir söylentide, oyun dünyasının önemli isimlerinden biri olan Valve'in uzun süredir Half Life 3 üzerinde çalıştığı iddia edilmişti.Sızıntıyı gerçekleştiren mecra, konu ile ilgili bilgilerin Valve'e yakın kaynaklardan alındığını belirterek Half Life 3'ün senaryosunun hazırlandığını ve uzun süredir geliştirme aşamasına geçilmek için beklendiğini belirtmişti. Dahası, Half Life 3'ün uzun süre önce geliştirilmeye başlandığı fakat oyuncuların F2P tarzı yapımlara yönelmesinden ötürü Half Life 3'ün yapım aşaması durdurularak bu alanda çalışanların çeşitli F2P projelerine kaydırıldığı iddia edilmişti.Valve'den Açıklama Geldi!Half Life 3 hakkındaki söylentilerin hızla yayılmasından rahatsız olan Valveekibi geçtiğimiz gün sessizliğini bozdu ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Valve adına konuşan Half Life serisinin senaristi Marc Laidlaw, bazı mecra ya da kanalların kendilerini Valve'den biriymiş gibi gösterme çabalarına anlam veremediğini vurgulayarak bu haberlerin birçoğunun tamamen hayal ürünü olduğunu belirtti.Resim http://s01.shiftdelete.net/img/content/15-07/27/1.jpgLaidlaw, oyunun senaryosunun çizgi roman bazında ilerleyeceği söylentilerine de açıklık getirerek Half Life hikayesinin yalnızca oyunlarla devam edebileceğinin altını çizdi. Yazdıkları senaryoların, geliştirdikleri oyun motorunun sunduğu imkanlar çerçevesinde şekillendiğini belirtenLaidlawHalf Life 3'ün senaryosunun hazır olduğunu açıkça söylemese bile, "tamamladığımız senaryoyu neden oyun yerine çizgi romanla devam ettirelim?" diyerek Half Life 3'ün senaryosunun hazır olduğuna dair ufak bir ipucu verdi.Half Life, Valve'in Simgesi!

Half Life isminin Valve'in simgesi olduğunu belirten yetkili isimler, Half Life 3 işini aceleye getirmek istemediklerini, başka firmaların düştüğü hataya düşmek istemeyeceklerini söylediler. Half Life 3'ün seriye yakışan bir oyun olacağını vurgulayan yetkililer, efsanenin devam edeceğinin sinyallerini verdiler.

                                                         Resim http://s01.shiftdelete.net/img/general_mb/15-07/25/half-life-on-android-wear-website.jpg

Şu anda Steam'den ötürü hiç bir mali kaygısı olmayan Valve'in, Half Life 3işini aceleye getirmemesi mantıklı ve anlaşılabilir bir hamle gibi duruyor. Ortaya çıkan açıklamalara bakacak olursak an itibariyle Half Life 3'ün senaryosu tamamlanmış görünüyor. Fakat oyunun geliştirme aşamasında ne kadar ilerlemenin olduğu hala merak konusu. Bakalım ilerleyen günlerdeValve yetkilileri konu ile ilgili bir açıklama yapacak mı? Bekleyip göreceğiz.
Konu Kapalı


Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi