Hacklink nedir ? , Nasıl Anlaşılır , Nasıl Şikayet edilir ?


Google   

Yazar: xeon    0 Yorum    230 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 26.03.2016, 16:45:42 #1
xeon Yeğen
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorumları:37 Konuları:13 Kayıt Tarihi:31.01.2016 Rep Puanı: 0

Hacklink , web sitesi yöneticisinin izni olmadan server'a hack girişimleri ile erişerek sitenizi hedef kelime şeklinde gizli , sadece google bot'un gördüğü şekilde ekleme yöntemidir.

Son zamanlarda adeta türkiyede en çok kullanılan illegal backlink alma yöntemi olan hacklink , bazen'de rakiplerinizin sizin siteniz için bu çalışmayı yaparak , google'ye şikayette bulunarak hedef kelime sıralamasından düşürmesi ve google'den ceza almasını sağlayabilirler.

Bu sebeb ile sık sık sitenize giden backlinkleri kontrol etmeniz ve hacklink olarak sizin bilginiz dışında eklenmiş siteleri farkettiğinizde googleye rapor etmeniz gerekmekte.

Google sıralamarında rakipleriniz'in haksız olarak sıra elde etmesi ,haksız kazanç elde etmesini engellemek için hacklink ile yükseltilmiş siteleri aşağıdaki linkten şikayet edebilirsiniz.

Kod:
Kod:

http://www.google.com.tr/support/websearch/bin/request.py?contact_type=Google_legal&hl=trBu linki sadece hacklink ile sıralamalarda yükselen siteler için değil , hacklink'e mağruz kaldığınız siteleriniz içinde kullanabilirsiniz.


Saygılarımla.
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi