GTA5 Para Kazanma Taktikleri


Off Topic    Konuyu Açacağın Bölüm Yoksa Konunu Buraya Açabilirsin :)

Yazar: AlpBenjamins    1 Yorum    432 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 07.02.2016, 11:03:09 #1
AlpBenjamins Cezalı Üye
Cezalı Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:269 Konuları:118 Kayıt Tarihi:28.11.2015

- GTA 5 'DE DAHA FAZLA PARA KAZANMA TAKTİKLERİ -

ATM’nin Yanında Pusu Kurun

GTA5-ATM-1024x618.jpg

ATM’ye gidecek olan insanlar genelde ceplerinde para bulundurur. Bu insanları döverek paralarını alabilirsiniz.


Dükkan Soyun

Diğer bir para kazanma yöntemi de dükkan soymak. Büyük marketleri ve dükkanları daha fazla para alabileceğiniz için tercih edebilirsiniz. Arabanızı dükkanın önüne sürün, içeri girin ve kasiyere silah doğrultun. Kasiyer kasadan parayı boşaltacak. Parayı aldıktan sonra arabanıza binip polislerden kaçabilirsiniz.

İpucu: Bazı dükkanların iki kasası bulunuyor. Birinden parayı aldıktan sonra namluyu öbür kasaya doğrultulsanız kasiyer oradaki paraları da boşaltacaktır.Gereksiz Şeyler Almayın

Oyunun bir noktası da biriktirmeyle ilgili. Oyunda o kadar çok para harcanacak nokta var ki. Bazı pahalı silahları ve arabaları almak gereksiz olabiliyor, bunun yerine arabaları sokaktan çalıp garajınıza koymanız daha mantıklı. Bu şekilde gerçekten ihtiyacınız olan şeylere paranız kalmış olacak. Ayrıca her zaman silah alımını, araba alımından öncelikli tutun. Arabayı her yerde bulabilirsiniz ancak silah için aynısı geçerli değil.


Mücevher Dükkanı ve Diğer Soygun Görevleri


GTA5-Mucevher-Soygunu-1024x618.jpg

İlk soygun görevinde büyük para kazanıyorsunuz. Kasaya yakın bölgelerde daha değerli mücevherler var, ilk olarak onlara yönelin. Soyguna başlamadan önce en iyi özellikleri olan ekibi toplamak akıllıca olacaktır.

Bu ilk soygunu bitirdikten sonra size daha da fazla para kazandıracak ana hikaye görevlerinde başka soygunlar da yapacaksınız.

echo adrotate_ad(1, true, 0, 0);Piyasayı Manipüle Edin (Lester’ın Görevleri)Oyunda ilerledikçe Lester, Franklin’e yan görevler vererek borsa ile geçinmesine yardımcı olur. Lester’ı dikkatli dinleyin, görev bittiğinde yükselecek olan hisse senetlerine ipucu verir. O hisse senedine daha çok para yatırın ve daha çok gelir elde edin.

Borsayı kontrol edin ve kazancınızı katlayın.

Büyük paralar kazandığınız zaman, akıllı yatırımlarla paranızı daha da büyütebilirsiniz. Franklin’in suikast görevleri neredeyse her zaman şirket sabotajına bağlıdır. Lester size görev açıklamalarında borsa ile ilgili ipuçları verir.


[url=http://gtatr.com/wp-content/uploads/GTA5-Suikast.jpg][/url]

GTA5-Suikast-1024x576.jpg


Bir şirketin CEO’sunu gözünüze kestirdiğinizde rakip şirketini araştırın. (Yada aşağıdaki listemize bakabilirsiniz.) Ve unutmayın, eğer konuşmada bir şey kaçırdıysanız menüden son diyaloglara bakabilirsiniz. Borsa olayı anında olan birşey değildir, görevi yaptıktan hemen sonra paranızı yatırabilir ve neredeyse tüm gelirleri yine toplayabilirsiniz.

İpucu: Bir suikaste başladıktan sonra karakterinizi değiştiremezsiniz. Her karakterin kendine özgü cüzdanı bulunur. Başlamadan önce tüm karakterleriniz ile yatırım yapın.Neye yatırım yapılır:


Her suikastten sonra en yüksek gelir için evinize gidin ve zamanın hızlı geçmesi için uyuyun, oyunu kaydedin. Gelir yüzdesi oyundan oyuna değişebilir.

Hotel Assassination: Görevden önce BettaPharmaceuticals (BAWSAQ) yatırım yapın. %40-%50 geri dönüşü olur.
Multi-target Assassination: Görevden önce Debonaire (LCN) yatırım yapın. %80-%90 geri dönüşü olur. Debonaire senetlerinizi sattıktan sonra direk Redwood (LCN) yatırım yapın. Birkaç gün içinde %300 geri dönüş alacaksınız.
Vice Assassination: Görevden önce Fruit (BAWSAQ) yatırım yapın. %50-%60 geri dönüşü olur.
Bus Assassination: Görevden sonra Vapid (BAWSAQ) yatırım yapın. %80-%90 geri dönüşü olur. (Kırmızı okları, grafiği önemsemeyin)
Construction Assassination: Görevden önce GoldCoast (LCN) yatırım yapın. %80-%90 geri dönüşü olur.
Zırhlı Araç Soyun


Oyunun ilk zamanların para kazanmak için çok iyi bir yöntemdir. Sürüşteyken minimap’te rastgele olarak vurgulanırlar. Sürücüleri çıkartın, arka kapıları silahla veya C4 ile patlatıp açın. Genelde alacağınız para $5000’ın üzerindedir. Parayı toplayın ve polislerden kaçın.

Bazen parayı zırhlı araca taşıyan güvenlik görevlilerine rastlayacak kadar şanslı da olabilirsiniz, bu işinizi çok daha kolaylaştırır. Güvenliği alt edin ve parayı alıp kaçın.

Paylaşım Tarihi: 08.02.2016, 19:36:31 #2
sahinkaan Delikanlı
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorumları:143 Konuları:18 Kayıt Tarihi:23.01.2016 Rep Puanı: 2

GTA5 olsada para kazsak .D

Kullanıcı İmzası
E5v5Ag.png
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi