GTA V - Karakterler /


Diğer Popüler MMORPG Oyun Hile & Hack    MMORPG Oyun hileleri,MMORPG Oyun Hilesi,MMORPG Oyun hile,MMORPG Oyun hack,MMORPG Oyun oyun hilesi,MMORPG Oyun hacks,MMORPG Oyun Hile 2017,MMORPG Oyun hileleri 2017

Yazar: x60    0 Yorum    145 Görüntüleme
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Paylaşım Tarihi: 01.02.2016, 14:58:48 #1
x60 #Requiem
Cezalı Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:544 Konuları:160 Kayıt Tarihi:18.11.2015

GTA V - Karakterler

                                                            Resim http://gtaturk.com/gta-v-dokumanlar/karakterler/michael/michael-de-santa.jpg

Ned Luke tarafından seslendirildi.


Eski bir profesyonel banka soyguncusu olan Michael, oyunda yönetebileceğimiz üç ana karakterden biridir. Evli ve biri erkek (Jimmy De Santa) biri de kız (Tracey De Santa) olmak üzere iki çocuk sahibidir. Zamanında eski ortakları Trevor ve Brad ile birlikte yıllarca Kuzey Yankton eyaletinde birçok soygun işine girerek soygunlarla hayatını idâme ettiren Michael, zamanla profesyonel bir soyguncu haline gelmiş, ancak suç dünyasında geçirdiği aksiyon dolu yılların ardından hem yaşı gereği, hem ailesinin iyiliği açısından, hem de ailesine daha fazla vakit ayırmak ve iyi bir aile babası olmak adına FIB ile bir anlaşma yapıp tüm bu suç hayatını geride bırakarak "emekli" olmuştur. Yıllar önce FIB'nin önde gelen ajanlarından Dave Norton ile bir anlaşma yapan Michael, FIB tarafından tanık koruma programı altına alınır, kendisine ölmüş süsü vererek soyadıyla beraber kimliğini değiştirir ve ailesiyle birlikte Kuzey Yankton eyaletinden taşınarak San Andreas eyaletinin Los Santos şehrine yerleşip, Los Santos'un zengin kesimlerinden Rockford Hills semtindeki büyük bir malikânede yepyeni ve zengin bir yaşama merhaba der. 

Fakat Michael, büyük umutlarla emekli olup Los Santos'a taşınarak hayatında yepyeni bir sayfa açsa da, umduğundan daha azını bularak istediğini elde edememiş, karısı (Amanda De Santa) ve çocuklarıyla arasında problemler yaşamaya başlamıştır. Michael sayesinde Los Santos'ta zenginliğin tadını çıkaran eşi Amanda, artık eşi Michael'a karşı aşkı bitmekte, hatta bundandır ki Michael'ı aldatmaktadır. Üstelik Michael'ın, çocukları arasında da bitmek bilmeyen sorunları vardır: Zengin yaşam, tıpkı Amanda gibi oğlu Jimmy ve kızı Tracey'yi de şımartmış, iyice kadir kıymet bilmez etmiş, kısacası bu yeni zengin yaşam Michael için huzurdan çok mutsuzluk getirmiştir. Aile hayatının kendisini depresyona sürüklemesi, eski aksiyon dolu günlerini özlemesi üzerine ve bazı özel sebeplerden dolayı yeminini bozup koruma programını çiğneyerek, şehirde yeni tanıştığı hırslı genç Franklin ve uzun bir aradan sonra yeniden karşılaştığı eski dostu Trevor ile birlikte yeniden soygun işlerine dönmeye karar vererek bu sefer Los Santos'ta aksiyon dolu soygunların içinde kendisini bulur. 

Aynı zamanda bir sinema ve film düşkünü olan Michael, hayatı boyunca bir film yapımcısı olma hayaliyle yaşamaktadır. En büyük hayali, hayranı ve idolü olduğu ünlü film yapımcısı Solomon Richards gibi büyük bir film yapımcısı olmak ve Solomon Richards ile beraber çalışmaktır. 

ÖZEL YETENEĞİ 
Profesyonel ve başarılı bir silahlı soyguncu olduğundan dolayı silahlar ve nişancılık konusunda usta olan Michael, çatışmalar sırasında Bullet Time tarzında zamanı yavaşlatabilme özelliğine sahiptir. Oyuncular, Michael ile birlikte silahlı çatışmalarda zamanı yavaşlatabilmektedir. 

                                                           Resim http://gtaturk.com/gta-v-dokumanlar/karakterler/franklin/franklin-clinton.jpg

Chamberlain Gangster Families çetesinin üyelerinden ve henüz 25 yaşında bir genç olan Franklin, oyunda yönetebileceğimiz üç ana karakterden biridir. Los Santos'un çete yaşantısının en bol olduğu bölge olan Güney Los Santos'ta doğup büyümüştür. Çok erken yaşlarda uyuşturucu satıcılığına başlamış, ancak suç üstü yakalanıp hapse girmiş ve gençliğinin baharını hapislerde geçirmiştir. Hapisten çıktıktan sonra dersini alan Franklin, çete ve uyuşturucu işlerine artık tövbe edip kendisine çekidüzen vermeye karar verir ancak doğup büyüdüğü ve yaşadığı mahallede çevresinin, özellikle çetedeki yakın arkadaşı Lamar'ın etkisiyle yeniden çete işlerine sürüklenir ve başı belâdan eksik olmaz. Arkadaşı Lamar bu çete işleriyle oldukça içli dışlıyken, Franklin ise artık Los Santos'un 90'lı yıllarından kalma çete işlerini günümüzde yaşamak istemeyen, çete işlerine uzak bakan, bu bataklıktan kurtulmaya çalışan, ileriye dönük başka hayalleri, umutları ve idealleri olan hırslı bir gençtir. Fakat çevresinin etkisiyle o da bu işlerin içine sürüklenir ve yine çete işlerinin ortasında kendisini bulur. 

Lamar ile birlikte lüks ve dolandırıcı bir araba bayisi için repocu olarak çalışmaktadır. Bu bayinin sahibi olan araba satıcısı (Simeon Yetarian), gücü yetmeyen insanlara pahalı spor arabalar satmakta ve ödeme günü geldiğinde de bu insanlar parasını ödeyemediklerinde veya geciktirdiklerinde Franklin repocu olarak arabalarını ellerinden alıp bayiye geri teslim etmektedir. Bu günlerden birinde Michael ile tanışan Franklin, kısa zamanda Michael'ın yakın dostu haline gelir ve bir aileye sahip olmadığı için Michael'ı babası gibi benimser. Michael da zamanla Franklin'i oğlu gibi sever ve hayırsız oğlu Jimmy'den daha iyi bulduğundan dolayı Franklin'i "her zaman sahip olmak istediği evlat" olarak tanımlar. Michael ve Trevor'a Franklin'in de katılmasıyla birlikte tamamlanan üçlü, kolay yoldan sahip olmak üzere peşine düştükleri büyük para için büyük soygunların içinde kendilerini bulur. 

Çok küçük yaşlarda annesini kaybetmiş olan Franklin, teyzesi (Denise Clinton) ile birlikte beraber yaşamaya başlamıştır. Franklin, yaşadığı mahalledeki çete ve uyuşturucu bataklığından kurtulmak için Michael'ı bir çıkış yolu ve umudu olarak görmektedir. Soygun işlerine geri dönmeye karar veren Michael için de Franklin zamanla hem yakın bir dost, hem de bir iş ortağı olur. 

ÖZEL YETENEĞİ 
Franklin, şoförlük konusunda ustadır; oyundaki tüm arabalar, motosikletler ondan sorulmaktadır ve genellikle soygunlarda kaçış arabasını kullanan şoför olarak öne çıkmaktadır. Bundan dolayıdır ki repocu olduğu kadar aynı zamanda usta bir şoför olan Franklin, araç sürerken zamanı yavaşlatabilme özelliğine sahiptir. Oyuncular, Franklin ile birlikte herhangi bir kara aracı sürerken zamanı yavaşlatabilmekte ve bu sayede keskin virajları kolay bir şekilde alabilmektedir. 

                                                                Resim http://gtaturk.com/gta-v-dokumanlar/karakterler/trevor/trevor-philips.jpg


Eski bir askeri pilot ve savaş gazisi olan Trevor, oyunda yönetebileceğimiz üç ana karakterden biridir. Kanada'da doğup büyümüştür. Michael'ın Kuzey Yankton'daki eski deli dostu ve eski suç ortağıdır. Blaine Vilayeti'nin Sandy Shores kasabasında yaşamaktadır. Yıllar önce ülkesinde bir savaş pilotu olarak hizmet vermiş Kanadalı eski bir asker olan Trevor, ilerleyen zamanlarda deli raporu alarak ordudan atılmıştır. Savaş yıllarından sonra ise oldukça sıkıntı içine girmiş, sefilliğe düşmüş ve yeraltı dünyasında kendisini bulmuştur. Yaşadığı sorunlar onu onurlu bir savaş gazisinden psikopat bir uyuşturucu bağımlısına dönüştürmüştür. Geçip giden yıllar kendisini iyiden iyiye perişan eder ve bir keş hâline dönüşerek karanlık, kirli işlere bulaşır. Bu sıralarda da Kuzey Yankton'da Michael ile tanışan Trevor, paraya ihtiyacı olduğu için geçmişte Michael ve diğer ortakları Brad ile birlikte pek çok soygunda bulunmuş, Michael ve Brad ile birçok suçun içine bulaşmış, en az Michael kadar başarılı bir banka soyguncusu haline gelmiş ve zamanla Michael'ın dostluğunu kazanıp Michael'ın suç dünyasındaki en yakın ve tek soyguncu ortağı olmuştur. Fakat dokuz yıl önce, 2004 yılı içerisinde Kuzey Yankton'da gerçekleştirdikleri son banka soygunlarında Michael ve Brad'in vurulmasına varacak kadar planların ters gitmesi sonucunda bu soygun sırasında Michael'ı öldü olarak bilir, Brad hapsi boylarken kendisiyse polislerin elinden kurtulmayı başaran tek şanslı kişi olur. O zamandan bu yana Michael'ı öldü olarak bilen, Michael'ın yaşadığını, tanık koruma programına girdiğinden bihaber olan ve yıllar boyunca en yakın arkadaşı Michael'ın sahte ölümünün yasını tutan Trevor, Brad'i ise hapisten kurtarmak için ant içer. 

Trevor, 2004'ten günümüze kadar geçip giden yıllar içerisinde Michael ve Brad ile yollarının ayrılmasından sonra Kuzey Yankton'dan San Andreas eyaletinin Blaine Vilayeti'ne taşınarak soygun işlerini bırakıp burada uyuşturucu ve silah işlerine girer. Şu günlerdeyse Los Santos'tan oldukça uzak kırsal, çöllük bir alan olan Blaine Vilayeti'nin Sandy Shores kasabasındaki eski bir karavanda kalmakta, bu kasabada kendi çapında uyuşturucu ve silah ticareti yapmakta ve yakın arkadaşı Ron ve Wade ile birlikte yaşamaktadır. Kendi uyuşturucusunu kendisi üretmekte ve Blaine Vilayeti çevresinde uyuşturucu satmakta olan Trevor, uyuşturucunun yanı sıra aynı zamanda da bir silah satıcısıdır. Trevor Philips Enterprises / Indrustries (Trevor Philips İşletmesi) adını verdiği kendi çapındaki işletmesinde, yeni iş arkadaşları Ron, Wade, Chef ve Oscar ile uyuşturucu/silah satmaktadır ve buradaki metamfetamin (uyuşturucu) ticaret zincirinin büyük ölçüde en büyük hâkimidir. Blaine'de ikâmet etmekte olan Lost motosiklet çetesiyle bitmek bilmeyen bir uyuşturucu savaşı vardır ve zamanla bu savaş tam anlamıyla bir kan davasına dönüşmüştür. Buradaki uyuşturucu ticaretini kimseye kaptırmak istemeyen Trevor, bundan dolayı da hiçbir Lost üyesine acımaz. 

Sağı solu belli olmayan, herkese korku salan, yaşadığı bölge ve kasabanın en korkulan ismi olan Trevor, tam anlamıyla psikopat, deli, öfkeli ve tehlikeli bir tiptir. Söz konusu paraysa, kimseyi tanımaz. Boğazında "Cut here" (Buradan kesiniz) yazılı bir dövme mevcuttur ki bu bile onun ne derece psikopat bir kişiliğe sahip olduğunu göstermektedir. Uzun bir aradan sonra en iyi dostu olarak bildiği Michael ile yeniden yollarının kesişmesi ve Michael'ın da yeniden soygun işlerine geri dönmesi üzerine yeniden Michael'a katılarak, Michael ve ekibin yeni ismi Franklin ile birlikte yeniden eski günlerdeki gibi aksiyon dolu maceralara geri döner ve Trevor yeniden Michael ile birlikte çalışmaya başlar. 

ÖZEL YETENEĞİ 
Psikopat ve öfkeli bir karakter olan Trevor, çatışmalarda ve yakın dövüşlerde rakibine daha fazla zarar verme ve daha az hasar alma yeteneğine sahiptir. Oyuncular, Trevor ile birlikte çatışma ve dövüşlerde "rage" benzeri bir moda girerek rakibine iki kat daha fazla zarar verirken, iki kat daha az zarar görmektedir. 

                                                           Resim http://gtaturk.com/gta-v-dokumanlar/karakterler/michael/amanda-de-santa.jpg


Michael'ın eşidir. İki çocuk sahibidir; Jimmy ve Tracey'nin annesidir. Yıllar önce bir striptizciyken Michael ile tanışmış ve Michael ile birbirlerinden hoşlanmaya başlamışlardır. Zamanla aralarındaki aşk büyüyünce striptizciliği bırakan Amanda, Michael'la evlenip ev hanımı olur ve Michael'a iki çocuk verir. Evlenip çocuk çoluğa karışan Michael, kaybedecek şeylerinin olduğunun farkına varınca, ailesinin iyiliği açısından soygun işlerini bırakma ve ailesiyle birlikte emeklilik günlerini keyifle yaşayabileceği daha güzel bir yere taşınma kararı alır. Amanda, Michael'ın kararıyla eşi ve çocuklarıyla birlikte karlık kışlık havasıyla bilinen Kuzey Yankton'dan taşınıp Los Santos gibi günlük güneşlik bir tatil cennetine yerleşir. 

Ancak De Santa çiftinin Los Santos'ta elde ettikleri zengin hayat, Amanda'nın gözünü açmış ve şımartmıştır. Sürekli Michael'ın ekstrelerini alışveriş merkezlerinde harcayan Amanda, Michael'ı huzursuz etmekte, çoğu zaman çift birbirleriyle tartışmakta ve evliliklerinde problemler çoğalmaya başlamaktadır. Birlikte mutluluk hayaliyle girdikleri dünya evi, artık hem Amanda hem de Michael için tam anlamıyla birer kâbusa dönüşmüştür. Öyle ki, zamanla Michael'a karşı aşkı ve sevgisini dahi yitiren Amanda, Michael'ı aldatmaya bile başlar. Sadece eski günler hatrına birbirlerine katlanan, birbirlerine karşı hem sevgisi hem de saygısını yitiren çift için depresyon ve ayrılık pek de uzakta görünmemektedir. 

Aynı zamanda bir yoga ve tenis sever olan Amanda, yoga ve tenis eğitimi de görmektedir. Genellikle yoga seanslarına eşi Michael da katılır ve beraber streslerini yoga ve tenisle atmaya çalışırlar. 


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi


MemoryHackers