Google Play Arama Geçmişini Temizleme


Google   

Yazar: lDarkAngeL    0 Yorum    110 Görüntüleme
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Paylaşım Tarihi: 02.08.2016, 23:22:58 #1
lDarkAngeL ClavoR
Efsane Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:1,345 Konuları:506 Kayıt Tarihi:19.03.2016 Rep Puanı: 836

Eğer bir Android akıllı telefon veya tablet kullanıyorsanız bu mobil cihazınızı kişiselleştirmek için çeşitli uygulamalar indirip tablet veya telefonunuza yükleyebiliyorsunuz. Bu uygulamalar sizin kişisel kullanım bilgilerinizi kaydedebiliyorlar. Eğer telefonunuzu devredecekseniz bu uygulamaları silmeniz kişisel bilgilerinizin isteğiniz dışında görüntülenmesini engelleyebilmeniz için mantıklı bir yol olacaktır. Fakat yine de iş burada binmiyor; çünkü bu uygulamaların bulut depolama sistemleri üzerinde kaydettikleri verilere sonradan erişilebiliyor. Uygulamayı silmiş olsanız bile uygulama sonradan tekrar yüklenince kişisel veriler hatırlanabiliyor.

Android cihazlarda uygulama indirmek için Google Play ilk tercihimiz oluyor. Google Play Store varsayılan ayarlarında uygulama arama geçmişimizi kayıt altına alıyor. Bu nedenle daha önceden hangi uygulamaları kullandığımız Google Play arama geçmişi üzerinden görülebiliyor. Eğer telefonunuzu devredecekseniz Google Play geçmişinizi temizlemniz gerekebiliyor. Biz de bu yazımızda Google Play arama geçmişi temizleme işini nasıl yapabileceğinizi resimli olarak anlatacağız.

Google Play Store arama geçmişini temizleme için ilk olarak Android cihazınızda Google Play'i açın. Google Play'i açtıktan sonra sol üst köşedeki menü tuşuna dokunun ve menüyü açın:

Resim http://i.hizliresim.com/PqbOm5.jpg

Menü açıldıktan sonra "Ayarlar" seçeneğini seçin:

Resim http://i.hizliresim.com/g519E5.jpg

Ayarlar menüsü açılınca "Yerel arama geçmişini temizle" seçeneğini seçin:

Resim http://i.hizliresim.com/94BD05.jpg

şlemler bu kadar. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra artık Google Play üzerinde arama yaparken önceden yaptığınız aramalar öneriler olarak karşınıza çıkmayacak.

Kullanıcı İmzası
Resim http://i.hizliresim.com/A3jRQr.gif


Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi