Google.com’a 1 Dakika Boyunca Sahip Olan Adama Ne Kadar Ödendi ?


Google   

Yazar: AyKapris    0 Yorum    165 Görüntüleme
  • 0 Oy - 0 Yüzde

Paylaşım Tarihi: 02.02.2016, 00:29:23 #1
AyKapris ╭∩╮(︶︿︶) ╭∩╮
Süper Üye
Status: Çevrimdışı Yorum Sayısı:314 Konu Sayısı:113 Üyelik Tarihi:01.01.2016 Rep Puanı: 152

Google’ın domain süresini uzatmayı unutmasından dolayı 12 dolar ödeyip google.com’u satın alan adama yaptığı ödemenin miktarı belli oldu.


Geçtiğimiz yıl eski bir Google çalışanı olan Sanmay Ved, Google’ın alan adını uzatmayı unutmuş olmasından dolayı yalnızca 12 dolar ödeme yaparak 1 dakikalığına da olsa google.com’u Satın Almışdı. Google ise olayı öğrendikten sonra alan adını Sanmay Ved’den geri almış, sonrasında da kendisine bir ödül verileceğini açıklamıştı.

Daha önce paylaştığımız haberimizde Google’ın vereceği ödülün miktarını İki Katına çıkarttığını, buna sebep olarak Ved’in alacağı ödülü Hindistan’daki bir hayır kurumuna bağışlayacağını söylemesini göstermişti. Bugün gelen haberler, Google’ın Sanmay Ved’e ne kadar ödeme yaptığını ortaya çıkardı.


rathe_google_biz01.jpg

Google’ın Ved’e verdiği ödülün miktarı 6.006.13 dolar. ‘Bu nasıl rakam böyle, düz 6 bin dolar verselermiş ya?’ diyebilirsiniz fakat olayın arkasında farklı bir şey var. Yapılan ödemedeki numaraları yan yana getirdiğinizde rakamla Google yazısı çıkıyor. 

Şirketin blog sayfasından yapılan açıklamada Google, 2015 yılı içerisinde google.com’daki güvenlik açıklarını ve hataları bulup haber veren 300’den fazla kişiye 2 milyon dolardan fazla ödeme yaptı.

Kullanıcı İmzası
İmage
İmage
İmageAradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu görüntüleyenler:
1 Misafir