Google Chrome'da Facebook Bildirimleri Nasıl Kapatılır?


Android    Android işletim sistemiyle ilgili her şey, rootlar vs.

Yazar: Dizzy    3 Yorum    310 Görüntüleme
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Paylaşım Tarihi: 29.12.2015, 20:39:06 #1
Dizzy ∂ιzzу ѕєνιує 9999 gєηємι кяαℓ ∂ιzzу
Ultra Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:748 Konuları:220 Kayıt Tarihi:27.12.2015 Rep Puanı: 70

Resim http://img.tamindir.com/ti_e_ul/erkancalp/h/chrome-facebook-bildirimleri-kapatma-manset_640x360.png

Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın’un Facebook bildirimlerini masaüstümüze ulaştırması web sitesini açmadan gönderileri takip edebilmemiz açısından harika bir özellik gibi dursa da aslında dikkati fazlasıyla dağıtıyor. Özellikle arkadaş listesi kalabalık olan biriyseniz durmadan bildirimin sağ alt köşeye düşmesi büyük sorun oluşturuyor. Peki Google Chrome’da Facebook bildirimlerini kapatmanın bir yolu var mı?

Google Chrome çoğumuzun artık hem masaüstü hem de mobilde varsayılan internet tarayıcısı konumunda. Her iki platformda da sürekli yenilenmesi ve güncellemelerle hem daha performanslı çalışması hem de diğer tarayıcılara nazaran daha fazla yenilik içermesi yönünden tercih sebebi olan Google Chrome’a getirilen son yenilikler arasında hiç şüphesiz ki en dikkat çekeni anlık bildirimler oldu. Masaüstünde saat bölgesine düşen büyük kutucuk sayesinde ilgili web sitesine gitmeden ne olup bittiğini görebiliyoruz. Her gün ziyaret etmeden duramadığımız Facebook ta anlık bildirim sunan uygulamalar arasında. Facebook hesabınızda olan biteni masaüstünden takip etmek ilk başta güzel bir özellik gibi duruyor ve bildirimlere izin veri seçerek yolumuza devam ediyoruz. Lakin belli bir süre sonra bunun çok ta iyi fikir olmadığı ortaya çıkıyor. Bildirim yağmuruna tutulmak hem dikkat dağıtıyor, hem de sinir bozuyor. Bu noktada bildirimleri kökünden kapatmanın bir yolu var mı? sorusunun yanıtı ise evet, Google Chrome geliştiricileri bu seçeneği koymuşlar. Peki çoğu kişinin aradığı bu seçenek tarayıcının hangi menüsü altında gizli?


Resim http://img.tamindir.com/ti_e_ul/erkancalp/facebook-bildirim-kapatma-chrome-1.png

Çoğumuz Facebook’a masaüstünden bağlandığından ilk olarak masaüstünde, sonrasında mobil site üzerinden bildirimlerin kapatmanın yolunu göstereceğiz. Çok basit bir işlem olmasına karşın çoğu kullanıcı gibi siz de sinir bozucu bildirimleri susturmanın yolunu arıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek saniyeler içerisinde sorundan kurtulabilirsiniz.


Masaüstünde Bildirimleri Kapatma:

 • Google Chrome Ayarlar sayfasını açıyoruz.

Resim http://img.tamindir.com/ti_e_ul/erkancalp/facebook-bildirim-chrome-5.png

 • Ayarlar sayfasında en aşağıda Gelişmiş ayarları göster’i tıkladıktan sonra Gizlilik altında bulunan İçerik ayarlarına tıklıyoruz.
  • İçerik Ayarları sayfasında Bildirimler’i buluyoruz.

  • Resim http://img.tamindir.com/ti_e_ul/erkancalp/facebook-bildirim-chrome-1.png


  • Eğer tüm sitelerin sizi bildirim yağmuruna tutmasına izin vermek istiyorsanız “Tüm sitelerin bildirim göstermesine izin ver”i, sitelerin sizi bildirimlerle rahatsız etmesini istemiyorsanız “Sitelerin bildirim göstermesine izin verme”yi, belli bir sitenin (örneğin Facebook) bildirim ayarı için “Bir site bildirim göstermek istediğinde sor”u seçiyoruz. Biz Facebook bildirimlerini kapatacağımız için bu ayarları önerilen olarak bırakıyor ve İstisnaları yöneti tıklıyoruz.

  • Bildirim istisnaları sayfasında Facebook’u buluyoruz ve İzin ver’i Engelle olarak değiştiriyoruz.  • Resim http://img.tamindir.com/ti_e_ul/erkancalp/facebook-bildirim-chrome-3.png
 • Artık Facebook bildirimleri canınızı sıkmayacak. Peki masaüstünde değil de mobil siteden bağlandığımızda bildirimleri nasıl kapatacağız?Mobilde Bildirimleri Kapatma:Facebook mobil siteye giriş yaptıktan sonra kilit simgesine, ardından Site Ayarları’na tıklıyoruz.Site ayarları sayfasında bildirimleri engelle olarak değiştiriyoruzGoogle Chrome iPhone sürümünde bildirim engelleme seçeneğine rastlamadık ancak Android ve iOS sürümü arayüz olarak çok farklılık göstermediğinden özellik sunulursa veya sunulduğunda aynı yerde bizleri karşılayacaktır.
[*]Mobilde Bildirimleri Kapatma:

Facebook mobil siteye giriş yaptıktan sonra kilit simgesine, ardından Site Ayarları’na tıklıyoruz.

Resim http://img.tamindir.com/ti_e_ul/erkancalp/facebook-bildirim-kapatma-chrome-2.png

Site ayarları sayfasında bildirimleri engelle olarak değiştiriyoruz.

Resim http://img.tamindir.com/ti_e_ul/erkancalp/facebook-bildirim-kapatma-chrome-3.png

Google Chrome iPhone sürümünde bildirim engelleme seçeneğine rastlamadık ancak Android ve iOS sürümü arayüz olarak çok farklılık göstermediğinden özellik sunulursa veya sunulduğunda aynı yerde bizleri karşılayacaktır.

Kullanıcı İmzası
YOUTUBE KANALIM : Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın

Paylaşım Tarihi: 29.12.2015, 20:43:18 #2
Chronic #Unknown
******
Süper Moderator
Status: Çevrimdışı Yorumları:1,105 Konuları:38 Kayıt Tarihi:13.12.2015 Rep Puanı: 1,028

Konu taşındı.

Kullanıcı İmzası
Resim http://i.hizliresim.com/g2b2a2.png

Paylaşım Tarihi: 29.12.2015, 22:49:53 #3
BlackOps We Are The Anonymous
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorumları:209 Konuları:52 Kayıt Tarihi:27.12.2015 Rep Puanı: 7

Güzel konu teşekkürler

Paylaşım Tarihi: 29.12.2015, 22:55:26 #4
Dizzy ∂ιzzу ѕєνιує 9999 gєηємι кяαℓ ∂ιzzу
Ultra Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:748 Konuları:220 Kayıt Tarihi:27.12.2015 Rep Puanı: 70

(29.12.2015, 22:49:53)BlackOps Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş YapınGüzel konu teşekkürler

yararlı Olduysam ne mutlu bana iyi forumlar

Kullanıcı İmzası
YOUTUBE KANALIM : Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın


Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi