Google Adsense Üye Olma – Detaylı Anlatım


İnternet   

Yazar: Dizzy    2 Yorum    669 Görüntüleme
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Paylaşım Tarihi: 03.01.2016, 03:18:30 #1
Dizzy ∂ιzzу ѕєνιує 9999 gєηємι кяαℓ ∂ιzzу
Ultra Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:750 Konuları:221 Kayıt Tarihi:27.12.2015 Rep Puanı: 70

Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın

Google’ın adsense sponsorluk sistemine üye olmak için yapmanız gerekenler ve gereksinimler aşağıda sıralanmıştır.


Google Adsense Üye Olmak İçin Gerekenler Nelerdir?

- İlk olarak çalışır durumda ve belirli bir ziyaretçi potansiyeline sahip (çok fazla olması veya bir sınırda olması şart değil) web sitenizin olması gerekmektedir.
- Daha önce adsense hesabınız var vede bu hesabınız belirli gerekçeler ile google tarafından engellendi (banlandı) ise, aynı isim ve bilgilerlegoogle adsense üye olamazsınız.
- Bu maddelerin dışında google adsense üye olmak için herhangi bir engel veya şart bulunmamaktadır.

Google Adsense Nasıl Üye Olabilir ve Nasıl Hesap Açabilirim?
Yukarıda yazılmış olan maddelerdeki unsurları gerçekleştirdiyseniz aşağıda resimli şekilde nasıl adsense üye olacağınız anlatılmaktadır.

1.) Öncelikle google adsense üyelik sayfasına gitmek için Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın ve bu aşamadan sonra aşağıdaki resimde belirtilen şimdi kayıt olun yazan yere tıklayınız.
Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş YapınSitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş YapınSitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın
3.) Yukarıdaki bilgiler girildikten sonra formdaki verileri girmeye adres kısmından devam edioruz. Aşağıdaki resimde belirtilen yerleri, burda belirtilen şekilde girebilirsiniz.
- Sokak Adresi: Geçerli bir adres bilgisi yazın. bu bilgide çok önemlidir çünkü paranızı çek ile alıyorsanız veya ilk üyelik sırasındaki pin alma işlemi bu adrese yapıalcaktır. Eğer adres bilgileriniz hatalı ise hesabınızdaki parayı hiçbir zaman alamayabilirsiniz. Adres bilgilerini yazarken posta kodu, cadde veya sokak numarası gibi tüm detayları yazmanız uygun olur.
- Kasaba/Şehir:Yukarıdaki adres bilgilerinin devamı niteliğinde. Yaşadığınız şehir bu bölüme girilecek.
- Eyalet: Üstteki seçeneğin devamı.
- Posta Kodu: Yukarıda belirttiğimiz gibi, geçerli bir posta kodu girmelisiniz. Pin ve çeklerin en kısa zamanda ulaşması için bu bilgilerin doğruluğu ve eksiksizliği çok önemlidir.
Bu aşamadan sonra “Yukarıda belirttiğim alacaklı adına kesilen çekleri alabileceğimi belirtiyorum.” seçeneğini işaretlemelisiniz.
- Telefon: Geçerli bir telefon numarası giriniz.
- E-posta seçimi: Google’ın bülten ve haberlerinden yararlanmak istiyorsanız burdaki seçeneğe tıklayın.

Son olarak kurallar bölümü altındaki tüm kutucukları okuyarak tıklayınız. Bunları tıkladığınız zaman google adsene kurallarını kabul etmiş ve üyelik aşamasını bitirmek üzere olduğunuzu belirtiyorsunuz. Tüm bu işlemler bittikten sonra Bilgileri Gönder seçeneğine tıklayarak ikinci aşamaya geçiniz.
Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş YapınSitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın
4.) Bu aşamalar bittikten sonra ve Bilgileri Gönder butonuna tıkladıktan sonra karşınıza girmiş olduğunuz bilgilerin son halini ve sayfanız biraz aşağısında 
Sizi En İyi Hangisi Tarif Ediyor?
kısmında, eğer önceden google ile ilgili bir hesap (gmail, adwords, analytic vs..) var ise ilk seçeneği yok ise ikinci seçeneği seçerek aşağıdaki resimde gözüken son bilgi penceresinide burda verildiği gibi dolduruyoruz.
- E-Posta: Buraya google ile iletişim kuracağınız ve google’ın inceleme sonucunu size göndereceği geçerli bir e-posta hesabı giriniz. Güvenli kullandığınız bir e-posta hesabı girmeniz önerilir.
- Şifre: Buraya google hesabınıza girmek için kullanacağınız şifreyi tekrar kısmınada aynı olacak şekilde giriniz. ve bu aşamadan sonra güvenlik kodunu kutucuğa girerek Devam Et seçeneğine tıklayınız.

Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş YapınSitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın[url=<br /><font color=#333333 face=tahoma, verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif data-scefontsize=small style=font-size:small href=https://www.google.com/adsense/login/tr/]

Tüm bu aşamalar bittikten sonra artık google girilen verilerin uygunluğu çerçevesinde bilgilerin alındığını eğer bir hata var ise düzeltmeniz için gerin dönmeniz gerektiğini bildirir. Tüm bilgiler doğru ise girmiş olduğunuz mail adresine bir onay kodu gönderecektir. Bu linke tıkladıktan sonra artık hesabınız google tarafından incelenmeye başlıyacak ve sonuç size en kısa sürede e-posta ile ulaştırılacaktır.

Google Adsense Başvurum Ne Kadar Sürede Onaylanır?
Bu süreç tamamen google’ın insiyatifindedir fakat tecrübelerimize dayanarak adsense başvuru süresi onayının 1 gün ile 4 hafta arasındadeğiştiğini görmekteyiz. Eğer hesabınız onaylanır ise bu konuda cevap maili ile bilgilendirileceksiniz. Hesabınız red edilir ise yine mail yoluyla bilgilendirilecek ve geri çevrilme sebelerini mailden öğrenebileceksiniz.
Google Adsense Başvurum Onaylandıktan Sonra Ne Yapmalıyım?
Bu aşamadan sonra mail ile bilgilendirme bitecek ve google size hesabınızı aktif ettiğini ve Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın giriş sayfasından hesabınıza giriş yapabileceğinizi belirtmektedir. Hesabınıza girişi yapmak için üe olurken kullandığınız mail adresi ve şifreyi kullanınız.
Hesabım Onaylandıktan Sonra Hemen Para Kazanmaya Başlayabilirmiyim?
Hesabınıza giriş yaptıktan sonra adsense kurulumu kısmından *** kodlarınız sitenize yerleştirerek hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Unutmadan sitenize koyduğunuz *** deneme amaçlı bile olsa kesinlikle tıklamayınız

Kullanıcı İmzası
Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın
YOUTUBE KANALIM : Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın

Paylaşım Tarihi: 03.01.2016, 04:08:51 #2
Chronic #Unknown
******
Süper Moderator
Status: Çevrimdışı Yorumları:1,105 Konuları:38 Kayıt Tarihi:13.12.2015 Rep Puanı: 1,029

Yararlı, eyvallah.

Kullanıcı İmzası
Resim http://i.hizliresim.com/g2b2a2.png

Paylaşım Tarihi: 03.01.2016, 10:47:40 #3
Serenity Sükûnet
Cezalı Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:265 Konuları:87 Kayıt Tarihi:17.12.2015

Teşekkürler.


Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi