Gizemli Mısır Piramitleri’nin Gizemi Çözülmek Üzere! - x60


Off Topic    Konuyu Açacağın Bölüm Yoksa Konunu Buraya Açabilirsin :)

Yazar: x60    1 Yorum    212 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 18.01.2016, 15:35:29 #1
x60 #Requiem
Cezalı Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:545 Konuları:160 Kayıt Tarihi:18.11.2015


misir-piramitleri-nin-gizemi-cozulmek-uzere-705x290.png

Mısır Tarihi Eserler Bakanı Memduh ed-Demati, elde edilen yeni bilgilerin Mısır Piramitleri’nin gizemini büyük ölçüde açığa çıkaracağını duyurdu.


Dünyanın henüz çözümleyemediği, büyük bir kısmının ise hala ‘kesin uzaylılar yaptı’ gibi görüşler belirttiği Mısır Piramitleri ile ilgili her geçen gün daha ciddi bilgilere ulaşılıyor. Daha önce aralarında Keops’un da bulunduğu 4 Mısır Piramidi’nin inceleneceğini ve bu sayede piramitlerin gizeminin çözülmesini umduğunu belirten Mısır Antik Eserler Bakanı Eldamaty’den sonra ülkenin Tarihi Eserler Bakanı Memduh ed-Demati de önemli açıklamalarda bulundu. 

Japon, Fransız ve Kanadalı bilim insanlarının Scan Pyramids (Piramitleri Tarama) projesi çerçevesinde ortak bir çalışma yürüttüğünü belirten ed-Demati, bu araştırmalar sonucunda piramitlerin sıcaklıklarıyla ilgili bazı veriler elde edildiğini söyledi. Piramitlerin içerisinde gizli odalar ve koridorlar olabileceğini söyleyen ed-Demati, Japonya’da üretilen yüksek çözünürlüklü kameralar ile piramitlerin tekrar incelendiğini söyledi. 

pymd.jpg

Yürütülen projenin başında yer alan Tarihi Eserleri Koruma Merkezi Müdürü Mehdi Tayyubi de Kırmızıve Kuzey Piramit olarak adlandırılan Snefru Piramidi’nin zirvesindeki sıcaklığın diğer bölümlere göre daha yüksek olduğunu ve bunun şimdiye kadar bilinmediğini belirtti. Japon bilim insanlarının X-ray cihazlarıyla yaptığı araştırmalarda, Keops Piramidi’nin kuzey yüzeyinin de diğer yüzeylere oranla 3-4 derece daha yüksek olduğunu ortaya çıkarıldı. Ayrıca piramidin bu yönünde karanlık bir bölümün varlığı tespit edildi.

Binlerce yıl önce inşa edilen Mısır Piramitleri’nin sabırla ve titizlikle incelenmesi gerektiğini söyleyen Tayyubi, bu şekilde çok daha verimli sonuçlar elde edebileceklerini belirtti.


illuminati  Tongue

images?q=tbn:ANd9GcRgwG7VUpALiXjgSbr3AeH...ToFSqAx_EQ

Paylaşım Tarihi: 18.01.2016, 15:45:09 #2
hasan3235 Delikanlı
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorumları:127 Konuları:12 Kayıt Tarihi:24.12.2015 Rep Puanı: 16

saol yararlı konu Wink

Kullanıcı İmzası
nLq6BB.jpg
rZGvk1.png
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi