Galaxy Note 5 Kolay Yoldan Format Atma


Mobil Cihazlar   

Yazar: yunus56    0 Yorum    194 Görüntüleme
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Paylaşım Tarihi: 11.02.2016, 23:08:19 #1
yunus56 Delikanlı
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorumları:57 Konuları:10 Kayıt Tarihi:16.12.2015 Rep Puanı: 1

Galaxy Note 5 telefonunuz zamanla takılmaya başlarsa, telefonda donmalar olursa yada telefona virüs bulaşıpta temizleyemezseniz, yazılımsal hatalar meydana gelmezse bu tür hataların çözümü telefona format atarak giderilebilir. 

Galaxy Note 5 telefona format atmadan önce mutlaka yapılması gerekenler şunlardır;
1- Telefonunuzun şarzını %35 civarında olmasına dikkat ediniz.
2- Telefonunuzdaki gerekli olan tüm bilgileri yedekleyin.

Note 5 e format atmanın 2 yöntemi bulunur.

1. Yöntem:
Menü>Ayarlar>Kullanıcı ve yedek>Yedekle ve sıfırla>Fabrika ayarlarına sıfırla>Cihazı sıfırla> Tümünü sil seçeneğiniz seçip onaylayın ve telefon kapanıp açılacak ve telefonunuz ilk aldığınız günkü gibi tertemiz olarak açılacaktır.

2.Yöntem:
Diğer yöntem ise cihazınızdaki 'güç' tuşuna basıp telefonu kapanmasını beklemelisiniz. Sonrasında 'güç tuşu+ ses açma+home tuşlarına aynı anda basılı tutulmalıdır. Samsung logosu ekrana gelene kadar bu üç tuş basılı tutulmalıdır. Logo ekrana ise geldiğinde karşınıza çıkacak menüde ses açma ve arttırma tuşları ile hareket edebilmektesiniz. Güç tuşu da onaylamayı sağlayacaktır. 

Wipe Data- Factory Reset seçeneğini takiben güç tuşuna ulaşabilmektesiniz. Daha sonra yes - delete user all data kısmına gelerek onaylama işlemini gerçekleştirmelisiniz. Bu adımların arkasından sıfırlama işlemi gerçekleşmektedir. Ekrana gelen Reboot system now tuşuna basarak cihazınızın tekrar başlatılmasını sağlayabilmektesiniz. Cihazınız yeni almışsınız gibi, bütün ayarlamalarınızı başa döndürecek, eski haline dönecektir.


Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi