Firefox, Windows 10 için Yenilendi


Windows    Windows işletim sistemi hakkında her şey bu kategoride :)

Yazar: RedLine    0 Yorum    130 Görüntüleme
  • 0 Oy - 0 Yüzde

Paylaşım Tarihi: 03.02.2016, 12:33:37 #1
RedLine Delikanlı
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorum Sayısı:51 Konu Sayısı:12 Üyelik Tarihi:08.12.2015 Rep Puanı: 3

Mozilla, Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 ile birlikte gelen Edge tarayıcısından
şikayetçi olmuştu. Hatta bununla yetinmeyen Mozilla, Microsoft'a konu ile ilgili gönderdiği bir mektupta varsayılan ayarların değiştirilmesinin zorluğundan bahsetmişti.


Ancak görünen o ki bunlar Mozilla'yı durduramadı ve Windows 10 ile tam uyumlu Firefox tarayıcısını yayınladı.

Windows 10 ile Uyumlu Firefox 40
Firefox'un Windows 10 ile uyumlu olan yeni versiyonunda tarayıcı sadece uyumlu hale gelmemiş, birçok yeni özellik de kazanmış.

Windows 10 tasarımına uygun olarak geliştirilen Firefox 40, artık dokunmatik ekranlarda daha rahat kullanılıyor. Adres çubuğunun yenilendiği Firefox 40'da büyüyen font, yine dokunmatik ekranlarda kullanmayı kolaylaştıran detaylardan.İmage

Windows 10'a özel bir temayla beraber gelen Firefox 40, elbette sadece görsel yeniliklere sahip değil. Güvenlik alanında iyileştirmeler yapılan yeni sürümde riskli indirmelere ve imzasız uzantılarla ilgili gereken önlemler alınmış durumda. Ayrıca Firefox 41 sürümünde imzasız uzantıların tamamen kaldırılacağı da belirtiliyor.

Performans tarafındaki yeniliklere baktığımızda ise grafik biriminden daha fazla destek alan Firefox 40, ekran kaydırmalarındaki akıcılığı daha ileriye taşımış.

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu görüntüleyenler:
1 Misafir