Facebook Yeni Şifre ve Sayfa Çalma Teknikleri


Facebook   

Yazar: AyKapris    1 Yorum    303 Görüntüleme
  • 0 Oy - 0 Yüzde

Paylaşım Tarihi: 20.01.2016, 22:10:09 #1
AyKapris ╭∩╮(︶︿︶) ╭∩╮
Süper Üye
Status: Çevrimdışı Yorum Sayısı:320 Konu Sayısı:114 Üyelik Tarihi:01.01.2016 Rep Puanı: 151

Facebook Yeni Şifre ve Sayfa Çalma Teknikleri


Son dönemde sık olarak karşılaştığımız şifre çalmalar sayfa çalmalar neticede bir kaos yaratmakta. Bu konuda bilinçlenmek için tek çare uyanık olmamızdır.

Şifreler nasıl çalınıyor?

Sosyal mühendislik denilen esasında gizli düşmanlık duygusuyla hareket eden kişiler hayali çıkarları için karşı tarafın güveni kazanıp hainlik etmektedir. Esasında bu kişilik korku içinde ve hayatı boyuncada devam edecek bir korkuyu kendilerine çaldıkları sayfa karşılığı satın almaktalar. Gerçek zenginlik yattığın yerde huzurlu ve rahat uyumaktır. Güven içinde kendine ve insanlara nefret etmeden bakabilmektir. 

İşin ruhsal temelleri bir kenara bırakıp ön yargılarımızı güçlendirmeliyiz. Bir kaç teknik den bahsederek umarım yardımcı olabilirim. İnsanlar doğası gereği kolay şifreler seçerler. 123456 örneğin hepimiizn hayatında 1-2 sefer kullandığı bir şifredir. Art niyetli kişilerde bunları bilir ve bir liste yapalar (wordlist) elde ettikleri email adresleri için rastgele bu listeyi denerler. Bu nedenle şifrelerinizi en az 1 rakam 1 harf ve 1 sembol içerecek şekilde ve en az 8 haneli yapmalısınız. Doğum tarihleri, sözlükde geçen kelimeler asla kullanılmamalıdır.

Diğer sosyal mühendislikte kullanılan bir taktik masum kız taklidi yapmaktır. Artık alışmış derecede sayfa çalmayı meslek edinen bu kişiler her şekle girmekte. Yine çaldıkları bir kaç resimle yaptıkları kişilik değiştirme yöntemleri ile güven kazanıp sayfa adminliği elde etmekteler. Bu nedenle w-s içinde veya dışarda tüm facebook alışverişlerinizde %100 emin olun en ufak yalanı veya mantıksız tutumu yakaladığınızda belli edin. Bir kere sayfa adminliği verdiniz mi artık çok geçtir. Uğraşıp geri almak ve sinirlerinizi yıpratacak bir süreç işlemeye başlayacaktır.


Bazen facebook yetkisilinden gönderilmiş görüntüsü veren mesajlar atılmakta sifreyenileme@facebookmerkezi.com şifrenizi yenileyin türünde. Veya şifrenizi değiştirmezseniz hesabınız kapatılacaktır. Bu tür garip ve yersiz bir email veya mesaj aldığınızda webmastersitesine gelip aslını sorun. Diğer tecrübeli insanlar size doğrusu daha kolay söyler.

Kullanıcı İmzası
İmage
İmage
İmage

Paylaşım Tarihi: 20.01.2016, 22:19:16 #2
tahababa Yeğen
Kayıtlı Üye
Status: Çevrimdışı Yorum Sayısı:11 Konu Sayısı:0 Üyelik Tarihi:19.01.2016 Rep Puanı: 5

Olursa çok sağol


Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu görüntüleyenler:
1 Misafir