FaceBook Nedir.?


Facebook   

Yazar: BLind    0 Yorum    124 Görüntüleme
 • 0 Oy - 0 Yüzde

Paylaşım Tarihi: 18.03.2016, 21:26:58 #1
BLind Delikanlı
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorum Sayısı:85 Konu Sayısı:29 Üyelik Tarihi:17.02.2016 Rep Puanı: 10

Facebook, insanların başka insanlarla linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  kurmasını ve linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  alışverişi yapmasını amaçlayan bir sosyal paylaşım linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  tarihinde linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  2006 devresi öğrencisi linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  tarafından kurulan Facebook, öncelikle Harvard öğrencileri için kurulmuştu. Daha sonra linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  civarındaki okulları da içine alan Facebook, iki ay içerisinde linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  okullarının tamamını kapsadı. İlk sene içerisinde de; linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. 'ndeki tüm okullar Facebook'ta mevcuttu. Üyeler önceleri sadece söz konusu okulun linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  adresiyle (.edu, .ac.uk, vb.) üye olabiliyordu. Daha sonrasında da linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  içine linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  ve bazı büyük şirketler de katıldı. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  tarihinde ise Facebook tüm e-posta adreslerine, bazı yaş sınırlandırmalarıyla açıldı. Kullanıcılar diledikleri ağlara; liseleri, çalışma yerleri ya da yaşadığı yerler itibarıyla katılım gösterebilmektedirler. Ayrıca Facebook, dünyanın en fazla ziyaret edilen sitelerinden biridir.

İçindekiler
  [linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
 • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
 • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
  • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
  • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
  • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
  • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
  • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
  • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
  • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
  • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
  • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
 • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
 • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
 • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
 • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
 • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.

Genel bilgi
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  istatistiklerine göre Facebook, linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  itibarıyla; Dünya'nın en fazla ziyaret edilen 2. sitesidir.linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  Bunun yanı sıra;linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. 'ın en fazla ziyaret edilen sitesi; linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  ve linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. 'in 2. en fazla ziyaret edilen sitesi, linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  ve linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. 'in 3. en fazla ziyaret edilen sitesi, linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  yılı itibarıyla da dünya çapında en çok ziyaret edilen sitedir.linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
Facebook ismini "paper facebooks"tan alır. Bu form, Amerikan üniversitelerinde okulların öğrencilerine, öğretmenlerine ve çalışanlarına doldurttuğu, onları tanıtan bir formdur.
Facebook'un şu anda 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunmaktadır.linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
Site, kullanıcılara ücretsizdir ve gelirini afişlerden, logo ından ve sponsor gruplarından almaktadır (Nisan 2006'da gelirlerin haftalık 1.5 milyon dolar olduğu öne sürülmüştür). Kullanıcılar profilleri fotoğrafları, ilgi alanları, gizli ya da açık mesajları ve arkadaş grupları sergilemektedir. Profillerin gösterimi sadece arkadaşlara görünecek şekilde veya belli ağların dışındakilere açık olmayacak şekilde sınırlandırılabilir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. 'a göre; ABD'deki üniversitelerdeki öğrencilerin %85'inin Facebook'ta bir hesabı bulunmakta ve bunların %60'ı her gün bağlanmaktadır. %85 her hafta, %93 her ay bağlananlar arasındadır. Facebook sözcüsü linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  ise kullanıcıların her gün ortalama 19 dakika Facebook'ta vakit geçirdiğini söylemektedir.
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.

[/url]
Facebook'un Kurucusu, eskilinkleri görmek için
giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  Öğrencisilinkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.

linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  itibarıyla Facebook'un yeni arayüzü tüm hesaplarda kullanılmaya başlamıştır. Ancak bu arayüz, kullanıcılar arasında ikilik yaratmıştır. Bazı kullanıcılar bu arayüzü çok başarılı bulurken, bazı kullanıcılar protesto etmektedir. Facebook yöneticileri ise bu yeni arayüz için ısrar etmektedirler.
Teknik açıdan ise Facebook, linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  otoriteleri tarafından en başarılı linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  uygulamalarından biri olarak gösterilmektedir.
2006 yılında, linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. 'in linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. 'a satılmasıyla Facebook'un da satılacağı söylentileri çıkmıştır. Zuckerberg ise Facebook'u satmak istemediğini belirtmiş ve söylentileri yalanlamıştır.
İlk teklifin linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  tarafından 975 milyon linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  olduğu öne sürülürken; Eylül 2006'da linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. , 1 milyar dolar teklifte bulunmuştur. Ekim ayında ise; linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. 'u satın aldıktan sonra, Facebook için 2,3 milyar dolar teklifte bulunmuştur.
Facebook yöneticilerinden linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  ise, Facebook'un iç değerinin 8 milyar dolar olduğunu ve proje gelirlerinin 2015 yılı için 1 milyar dolar olduğunu söylemiştir.
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. 'de linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. , Facebook'un %1,6'lık hissesini 240 milyon dolar ödeyerek satın almıştır. Google ve diğer şirketler de benzeri bir yöntemle Facebook hisselerine yönelmektedir.
2008 Ağustos'unda, Facebook'un aylık 100 milyon aktif kullanıcısı vardı. İnsanlar birbirini Facebook'a çağırdı ve bu sayı 7 ayda iki katına çıktı. 2009 Nisanı'nda ise bu sosyal ağın ulaştığı insan sayısı 200 milyondu. 2009 Temmuz'unda ise dört aydan kısa bir sürede Facebook kullanıcı sayısı 50 milyon daha artarak 250 milyona ulaşmıştır.linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  2009'da başlayan bir uygulamayla Facebook'a, Yahoo sitesi içerisinden ulaşma imkânı getirilmiştir.linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
Site fonksiyonları
Fotoğraflar
Fotoğraflar uygulaması ile kullanıcılar kendi aralarında fotoğraflarını, kendilerini ve arkadaşlarını da üzerine etiketleyerek sunabilmektedir. Bazı gizlilik sorunları nedeniyle facebook, fotoğrafların görüntülenmeleri üzerinde bazı sınırlamalar koymuştur. Ağustos 2007 itibariyle; Facebook'ta 31.31 milyar fotoğraf bulunmaktadır, bu da kişi başı 31 fotoğrafa denk gelmektedir. Fotoğraflar herkes tarafından görülebilir, ancak gerekli ayarlamalar yapıldığı takdirde hiçbir kullanıcı tarafından da görülmeyebilir.
Armağanlar
Armağanlar, Facebook'un Şubat 2007 tarihinde yaptığı bir uygulamadır. Kullanıcılar birbirlerine küçük ikonlardan oluşan hediyeler gönderebilmektedir. Bu ikonlar Apple tasarımcısı Susan Kare tarafından tasarlanmaktadır, ve kullanıcılar bu hediyeleri gizli ya da açıkça vermektedir. Kullanıcılar isterse "hediyeler" kutusunu profillerinde de gösterebilir. Kullanıcılar hesaplarının açılmasıyla ücretsiz bir hediye verme hakkına sahiptir; bundan sonraki hediyeler ise 1 dolar ile ücretlendirilmektedir. Hediyelerin %50'silinkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  verilmektedir.
Bunun yanı sıra, linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  tarafından geliştirilen "Free Gifts" uygulaması gibi uygulamalarla, ücretsiz olarak da hediye gönderilebilmektedir.
Pazar Yeri
Mayıs 2007 itibarıyla; Facebook Marketplace (Facebook Pazar Yeri) uygulamasıyla; satılık eşyalar, kiralık/satılık ev, işler ve diğerleri olmak üzere bir market ortamı yaratmış ve burada kullanıcıların birbirleriyle alışveriş yapmasını sağlamıştır. Bu hizmetleri ücretsizdir.Facebook'un fotoğraflar uygulamasıyla kullanıcılar kendilerinin ve arkadaşlarının resimlerini paylaşmaktadır. Bu hizmetten özellikle üniversite öğrencileri yararlanmaktadırlar. Birçok öğrenci kitap ve okul eşyalarını facebook dolayısıyla satmaktadırlar. Ayrıca kiralık daireler ve evler de facebook dolayısıyla markete konmuştur.
Dürtmeler
Pokes (Dürtmeler) uygulaması ile bir kullanıcının diğer bir kullanıcıyı dürterek diyalog kurmasını sağlamaktadır. Bazen bu merhaba anlamına gelse de, aynı işi yapan X Me ve SuperPoke gibi facebook uygulamaları da bulunmaktadır. Bu uygulamalar, dürtme işlemini değişik varyasyonlarda yapılmasını sağlamaktadır.
Etkinlikler
Etkinlikler uygulaması ise; kullanıcıların arkadaşlarını belli buluşma oluşturabilir ve diğer kullanıcılar da bu etkinlikler için linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. 'lerini bildirebilirler.
Video
Facebook'un video uygulaması ise; kullanıcıların birbirlerine YouTube ve benzeri sitelerdeki videoları göndermelerinin yanı sıra; özel mesajlar da dahil olmak üzere video kamerasıyla görüntü kaydederek bunu mesaj olarak göndermesini sağlamıştır. Ayrıca 2015'ten itibaren videolar Pop-Out şeklinde izlenebilecek.linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.

linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.

Uygulamalar
24 Mayıs 2007 itibarıyla; Facebook, linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  adını verdiği altyapısı ile geliştiricilerin Facebook ile etkileşimli uygulamalar yaratmasına olanak sağlamıştır. Uygulamalar, linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  ile kolayca geliştirilebilir. 11 Ekim 2007 itibarıyla, facebook'ta 5500 üzerinde uygulama mevcuttur.
Yabancı dil seçeneği
30 Ağustos tarihinden itibaren Çeviriler Uygulaması ile mevcut olan diğer diller linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. , Basitleştirilmiş linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. , Geleneksel Çince, Hong Kong Çincesi, linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. , Bokmål linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. , Brezilya linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  ve linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. .linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
Ayrıca her sene 19 Eylül'de kutlanan "Uluslararası Korsan Gibi Konuş Günü"'nü kutlamak için 19 Eylül 2008'de Korsan İngilizcesi seçeneği de mevcut oldu.linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.

 • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. 'de linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  halinde linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. , Nyorsk Norveççesi, linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  ve linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  sürümleri mevcut oldu.linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.

 • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. 'da linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  halinde linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  sürümü eklendi.

 • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. 'da linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  sürümü eklendi.

 • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. 'da tam sürüm halinde linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  sürümü eklendi
Messenger

Ana madde: linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
Facebook'un iOs, Android ve Windows Phone platformları için geliştirdiği messenger uygulaması, facebook kullanıcıları için tüm medya biçimlerinde sohbet ve paylaşım yapma olanağı sunmaktadır.
Tepe yönetimi
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.

linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
Şirketin Kaliforniya'daki merkez ofisi

 • [url=https://tr.wikipedia.org/wiki/Mark_Zuckerberg]Mark Zuckerberg Kurucu ve CEO

 • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  Kurucu Yardımcısı ve Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı

 • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  COO

 • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  Finanstan Sorumlu Müdür (CFO), Operasyon

 • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  Başkan Yardımcısı - Strateji ve İşletme Operasyonu

 • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  Kurucu Yardımcısı

 • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  Yatırımcı

 • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  Başkan Yardımcısı - Pazarlama ve Operasyonlar

 • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  Finanstan Sorumlu Müdür

 • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  Yatırımcı

 • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  Yatırımcı

 • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  Yatırımcı

 • linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  Kurucu Üye
İstatistikler
Facebook'un kullanıcı sayısı Ekim 2012 itibariyle tüm dünyada 1 milyarı aşmıştır.linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  Artış halen devam etmektedir. Aşağıda 2015 yılının Mart ayı itibari ile farklı ülkelerde Facebook kullanıcı sayısı istatistiği bulunmaktadır.linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
Ülke
Kullanıcı sayısı
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
188.000.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
122.000.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
98.000.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
72.000.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
58.000.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
42.000.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
40.000.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
38.000.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
34.000.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
30.000.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
28.000.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
28.000.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
28.000.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
26.000.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
24.000.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
24.000.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
22.000.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
22.000.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
20.000.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
19.000.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
16.800.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
16.200.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
14.600.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
13.800.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
13.200.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
11.800.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
11.800.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
10.800.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
10.200.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
9.600.000
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
9.400.000

Kullanıcı İmzası
İmageAradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu görüntüleyenler:
1 Misafir