Çalışıyor DirectX İle İlgili Temel Sorunları Tanılama


Off Topic    Konuyu Açacağın Bölüm Yoksa Konunu Buraya Açabilirsin :)

Yazar: Exorcism    0 Yorum    226 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 24.05.2016, 20:24:44 #1
Exorcism Who Is The Beast
Ultra Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:894 Konuları:383 Kayıt Tarihi:06.02.2016 Rep Puanı: 1,235

.........................................................................................................................................................................................

Dikkat edilmesi gerekenler
Tanı Aracı'nın çalışması tamamlandıktan sonra aşağıdaki üç önemli noktayı denetlemelisiniz:
 • Ekran kartınızı denetleyin.
  Microsoft DirectDraw veya Direct3D donanım ivmesi etkinleştirilmemişse, bazı programlar çok yavaş çalışabilir veya hiç çalışmayabilir.
  Bunu belirlemek için Görüntü sekmesini tıklatın ve DirectX Özellikleri altında DirectDraw, Direct3D ve AGP Doku Hızlandırması özelliklerinin Etkin olup olmadığını denetleyin. Etkinleştirilmemişse, donanım ivmesi özelliğini etkinleştirin.
  1. Ekran Çözünürlüğü'nü açmak için Başlat düğmesini 4f6cbd09-148c-4dd8-b1f2-48f232a2fd33_818.jpgDenetim Masası'nı ve ardından Görünüm ve Kişiselleştirmealtından Ekran çözünürlüğünü ayarlayın'yı tıklatın.
  2. Gelişmiş ayarlar'ı tıklatın.
  3. Sorun Gider sekmesini ve ardından Ayarları değiştir'i tıklatın. 18abb370-ac1e-4b6b-b663-e028a75bf05b_48.jpg Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
  4. Donanım İvmesi kaydırıcısını Tam konumuna getirin.
 • Bu işlem başarısız olursa, video sürücüsünü güncelleştirmeniz veya ekran kartını değiştirmeniz gerekebilir. Donanımınıza yönelik en son sürücüleri genellikle üreticinin web sitesindeki destek bölümünde bulabilirsiniz.
 • Oyun kumandanızı denetleyin.
  Oyun çubuğu veya başka bir giriş aygıtı yanıt vermiyorsa düzgün yüklenmemiş olabilir.
  Giriş sekmesinde aygıtın göründüğünden emin olun. Aygıt görünmüyorsa, üreticinin yönergeleri doğrultusunda aygıtı yeniden yükleyin. Bu bir USB aygıtıysa, aygıtı sökün ve sonra yeniden takın.
 • "İmzalanmamış" sürücüleri denetleyin.
  Dijital olarak imzalanmış bir sürücünün DirectX uyumluluğu, Microsoft Windows Donanım Kalite Laboratuarı tarafından sınanmıştır.
  Tanı Aracı imzalanmamış bir sürücüyü işaretlerse, bu sürücüyü güncelleştirerek sorununuzu giderebilirsiniz. Donanımınıza yönelik en son sürücüyü genellikle üreticinin web sitesindeki destek bölümünde bulabilirsiniz.
Denetlenecek diğer şeyler
Bir oyun veya filmde, DirectX Tanı Aracı'nı çalıştırdıktan sonra da sorun yaşamaya devam ediyorsanız, denetlenmesi gereken birkaç şey daha vardır.
 • Uygulamanızın veya oyunun görüntü modunu denetleyin.
  Bir DirectX 9 uygulaması tam ekran moduna geçtiğinde, uygulamanın çözünürlüğü LCD monitörünüzün yerel çözünürlüğüne, yani monitörünüzün boyutuna bağlı olarak görüntülemek üzere tasarlandığı çözünürlüğe uymayabilir. Ekranınızın altında ve üstünde veya yanlarında kullanılmayan alanlarda siyah şeritler görüyorsanız, tam ekran görüntüyü ölçeklendirmeyi deneyebilirsiniz. Uygulama veya oyun görüntü modunu seçmenize izin veriyorsa, uygulama veya oyun ayarlarını değiştirebilir ve LCD monitörünüzün yerel çözünürlüğüne eş bir mod seçebilirsiniz. Bu da hem ekranın tümünü kullanmanıza, hem de uygulamanın tasarlandığı çözünürlüğü korumanıza yardımcı olur.

  Umarım İyi Bir Bilgi Olmuştur. Teşekkür Ederim.
.........................................................................................................................................................................................
                                                        MemoryHackers.Com Farkıyla !!!

Kullanıcı İmzası
                                                                     E9YHLhm.jpg
Söz sizin ağzınızda olduğu sürece, sizin esirinizdir. 
                                   Söz ağızdan çıktıktan sonra, siz onun eseri olursunuz
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi