Deadpool


Off Topic    Konuyu Açacağın Bölüm Yoksa Konunu Buraya Açabilirsin :)

Yazar: alemcj38    1 Yorum    268 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 01.01.2016, 23:57:05 #1
alemcj38 Delikanlı
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorumları:51 Konuları:8 Kayıt Tarihi:16.12.2015 Rep Puanı: 1

Çizgi romanlara ilgi gün geçtikçe daha çok artıyor. Özellikle Marvel ve DC Comics’in oyun dünyası alanında yaptığı atılımlar, hem klasik kahramanları tekrar gündeme getirirken, hem de bizleri bu karakterlerin modern çizgileriyle buluşturuyor.

Peki ama bu çizgi söz konusu olduğu vakit Deadpool bunun neresinde? Gelmiş geçmiş en ünlü ve en komik paralı askerlerden birisi olan Deadpool, milyonlarca Marvel hayranının “keşke yapılsa” dediği projelerdendi, şimdi yapıldı, oynuyoruz, peki ama tam olarak ne ile karşı karşıyayız?

1991 Yılında Rob Liefeld ve Fabian Nicieza tarafından can verilen Deadpool, yayın dönemi boyunca pek çok değişikliklere gebe kaldı ve en sonunda sevdiğimiz, bol konuşkan ve dördüncü duvarı kırıp okuyucuya laf atan haline geldi. 

1.jpg

Deadpool’un, milyonlarca okuyucusu ve hayranı var, internetin yarısı ona tapıyor. Dolayısıyla bu oyun uzun süredir bekleniyordu ve hayal ediliyordu, şimdi bir gerçeklik olduğuna göre, bakalım High Moon Studios nasıl bir iş çıkartmış?

Öncelikle konu Deadpool olunca bol geyik ve esprili bir şey ile karşılaşmayı bekliyorduk zaten., oyunun girişi bu açıdan hayal kırıklığına uğratmıyor. Oyunuyla ilgili konuşmak için yapımcı stüdyoyu arayan Deadpool ile giriş sahnemiz açılıyor. 

Şunu söylemek zorunayım, Deadpool dördüncü duvarı bolca kıran bir karakter olduğu için High Moon Studios bunu oyunda harika bir şekilde kullanmış. Bir yandan okuyucunun sesi olarak oyunla ilgili eleştirilerini de yapan Deadpool, bir sıkıntı olduğunda şikayetlerini stüdyoya telefonla belirtmekten geri kalmıyor. Tabii Deadpool dördüncü duvarı kırar dedik, bunu bir video oyununda yapınca diğer video oyunlarına göndermeleri de acımadan yapıyor oyun. 

Yapımın dört bir yanı referanslar, komedi ve Deadpool’un bol bol oyuncuların düşüncelerini dile getirmesiyle dolu ve bütün bunlar inanılmaz eğlenceli. Nolan North’un sesi zaten Deadpool olarak muhteşemken, kafasının içinden geçen şeyleri de onun sesinden dinlemek oldukça keyifli. 

4.jpg

Tabii espri, geyik ve bol şamata istediğimiz şeyler fakat Deadpool’un bir paralı asker olduğunu unutmayın, adam çizgi roman karakteri sonuçta, bu yüzden aksiyonu bol, dövüşü bol bir oyun beklentilerin içerisindeydi. Bu bağlamda Deadpool size üç adet yakın dövüş silahı, dört ateşli silah ve dört adet fırlatmalı silah sunuyor.  Bütün bu silahlar az gelebilir fakat kombo yaparken anında silah değiştirip çatır çatır düşmanlara saldırdığınız vakit gayet yeterli olduğunu görüyorsunuz. 

Mesela bir adamı havaya fırlatıp kılıçla yukarıda kesip aşağı düşerken taramalı tüfekler ile abanıp daha sonra da üstüne bir şeyler fırlattığınız vakit, gerçekten de bir “oh” diyorsunuz. Deadpool ile bunları yapabilmek eğlenceli olduğu kadar havalı.

Kullanıcı İmzası
gZyPyZ.jpg

Paylaşım Tarihi: 15.02.2016, 21:16:31 #2
drakulkas Yeğen
Aktif Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:43 Konuları:0 Kayıt Tarihi:08.02.2016 Rep Puanı: 16

Buda filmi kadar güzel
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi