Ddos Nedir ?


DDOS Bölümü   

Yazar: sonerq26    0 Yorum    274 Görüntüleme
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Paylaşım Tarihi: 21.03.2016, 09:44:00 #1
sonerq26 BLACKSTOCK
Süper Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:335 Konuları:118 Kayıt Tarihi:21.10.2015 Rep Puanı: 23

DDoS saldırısı (Distributed Denial of Service attack), çoklu sistemlerde hedef sistemin kaynakları ya da Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapınistilaya uğradığı zaman oluşur, bunlar genellikle bir veya birden fazla web sunucusudur. Bu sistemler saldırganlar tarafından çeşitli yöntemler kullanılarak bağdaştırılır.
Kötü amaçlı yazılımlar Ddos saldırı mekanizması taşıyabilir; en iyi bilinen örneklerden biri MyDoom virüsüydü. Onun Dos mekanizması belirli bir saat ve tarihte tetiklenirdi.
Bir sistem, saldırgan bir zombi adı verilen ajanları indirmeyi sağlayan birSitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın virüsü ile bozulabilir. Saldırganlar aynı zamanda uzak konaklardan Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapınbağlantıları dinlemek için program içindeki hatalardan faydalanan otomatik araçları kullanarak sistemlere zarar verebilir. Bu senaryo aslında web sunucuları gibi davranan sistemlerle ilgilidir.
Stacheldraht, Ddos aracının klasik bir örneğidir. Bu araç, saldırganların işleyicilere bağlanmak için istemci programın kulanıldığı Ddos saldırısını kolaylaştıran katmanlı bir yapıdan faydalanır. Ajanlar, hedeflenen uzak bilgisayarda uzaktan bağlantıların çalıştırılmasını kabul eden programlarda, açıklardan faydalanmak için otomatik rutinleri kullanarak saldırganlar tarafından işleyiciler üzerinden tehlikeye sokulabilir. Her işleyici bin ajanı kontrol edebilir.
Bu sistem bozucuların bütünü Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapınolarak bilinir. Stacheldraht gibi Ddos araçları hala smurf (smurf attack) ve fraggle saldırıları gibi amplifikasyon veSitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın (sahtekarlık) merkezli klasik Dos saldırı metotlarını kullanır. Syn saldırısı da kullanılabilir. Dos amaçlar için yeni araçlar Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın sunucularını kullanabilir.
Syn saldırıları gibi basit ataklar, Ddos görünülürlüğünü veren geniş bir kaynak IP adres aralığı ile oluşabilir. Bu flood (akış) saldırılar Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın'nin üçlü el sıkışmasının bitmesine gerek duymazlar, hedef Syn kuyruğunu ya da sunucunun bant genişliğini tüketmek için girişimde bulunurlar. Çünkü kaynak IP adresleri taklit edilebilir, kaynak kümesi sınırlı olan bir saldırı gelebilir hatta tek bir bilgisayar kaynaklı saldırı olabilir.
MyDoom'un Ddos mekanizması aksine, herhangi bir IP adresi aleyhine çevrilebilir. Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın bunları iyi bilinen web sitelerinin geçerli kullanımını yasal kullanıcılardan yoksun bırakmak için kullanır. Daha gelişmiş saldırganlar gasp yapmak amacıyla Ddos araçlarını kullanırlar.
Eğer saldırganlar saldırıyı tek bir ana bilgisayardan düzenlerse bu bir dos saldrısı olarak sınıflandırılır. Diğer taraftan, bir saldırgan aynı anda uzaktaki bir bilgisayara yönelik saldırılar için birçok sistem kullanıyorsa, bu bir Ddos saldırısı olarak sınıflandırılır.
Ddos kullanan saldırganlar için başlıca avantajlar şunlardır: çoklu makineler bir makineye göre daha fazla saldırı trafiği oluşturabilir, çoklu saldırı makinelerini kapatmak tek bir saldırı makinesini kapatmaya göre daha zordur, çoklu saldırı makinelerinde her saldırı makinesinin davranışını izlemek zordur. Bu saldırgan avantajları savunma mekanizmaları için zorluklara neden olur.
Bazı durumlarda makine, sahibininin rızasıyla Ddos saldırısı parçası haline gelebilir. Bunun bir örneği Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapındestekçileri tarafından büyük kredi kartı şirketleri aleyhine 2010 yılında düzenlenen Ddos saldırısıdır. Bu gibi durumlarda akımın destekçileri Ddos yazılımını yüklemeye ve çalıştırmaya onay verir.90

Kullanıcı İmzası
                                                         
      Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın

                                                       
                 
                                                                                                                                                                                            SonerQ26 WasHere.


Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi