CS : GO Bilmeniz Gereken Taktikler


CSGO Genel   

Yazar: Arrow    1 Yorum    697 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 22.05.2016, 23:20:24 #1
Arrow ★ ★ ★ ★ Arrow ★ ★ ★ ★
Efsane Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:1,621 Konuları:270 Kayıt Tarihi:15.04.2016 Rep Puanı: 219

cs.-go-taktikler-rehber.jpg


CS:GO için ekipman seçimi

İlk olarak Counter Strike – Global Offensive’de iyi oynamak için doğru ekipmana sahip olmanız gerekiyor. “Ekipmanınız kadar iyisiniz.” sözü bu durumda tam oturuyor. Diğer oyunların aksine Counter Strike, Call of Duty, Battlefield gibi FPS oyunlarında kullandığınız fare, kulaklık ve bilgisayarınızın performansı çok önemli. İlk olarak mouse kalitesinden başlayalım. Oyun faresi alırken farenin DPI (Dots Per Inch) değerine dikkat etmeniz gerekiyor. Bu özellik sizin vuruş keskinliğini arttıracaktır. DPI değeri arttıkça farenizin data gönderme hızı da artıyor, siz de datanın en hızlı şekilde aktarılmasını istiyorsunuz. Counter Strike için en iyi mouse, birçok kişi tarafından Razer DeathAdder diyebiliriz. Daha az bir bütçeniz var ise, Logitech G400 de iyi bir fare seçimidir.
Bunun dışında yüksek ses kalitesine sahip bir kulaklık bulmanız gerekiyor. Bu sayede düşmanınızın ayak seslerinin nereden geldiğini daha rahat anlayabilirsiniz. FPS oyunlarında ciddi oynamak istiyorsanız kesinlikle surround system özelliğine sahip bir kulaklık almanız gerekiyor. Hoparlörler ne kadar kaliteli olursa olsun, müstakil bir eviniz ve sonsuz ses açma izniniz yoksa kulaklığın gücüne ulaşamaz. Kulaklık seçiminde önerimiz, Logitech’in G serisi kulaklıkları.
CS:GO haritaları

16’sı resmi, birçok farklı harita seçeneği olan CS:GO, her harita için farklı taktikler gerektirir. Çünkü haritalardaki kısa yolları bilmek, düşmanın o an nerede olabileceğini kestirebilmek bu ölüm kalım savaşında sizi öne çıkaracaktır. Bu yüzden iyi bir CS:GO oyuncusu olmak isteyenlere bir başka tavsiyemiz de, boş oyunlar açıp tüm haritaları iyice gezerek öğrenmeleri. Örneğin, altta izleyeceğiniz taktik kaçımızın aklına gelirdi? 
CS:GO oynama taktikleriCounter Strike – Global Offensive’de öğrenmeniz gereken ilk şey nasıl hareket etmenizdir. Doğru hareket etmek, nişan atma kabiliyetinden ve reaksiyon hızınızdan 10 kat daha önemlidir. Bütün silahların hareket cezaları vardır, yani ateş ederken hareket ederseniz kurşununuz başka yere sekecektir. Oyunu kandırıp ateş ederken duruyormuş izlenimi vermeniz gerekiyor.

CS:GO aim geliştirme taktikleri • Dur – Vur taktiği: Bu taktik, pro CS:GO oyuncularının diğer oyuncuları ezip geçmek için kullandığı bir vuruş taktiğidir. Bazı pro oyuncular, bu taktiği doğal olarak kullandıklarından haberleri bile yok, çünkü oyun stilleri tamamen bu hareket üzerine oturmuş. Bu taktiği basitçe açıklamak gerekirse: gittiğiniz yönün tersi yöne tuşa basarak momenti sıfırlayıp yerinizde sabit durmak diyebiliriz. Örneğin, A tuşuna basıp giderken bir anda D tuşuna da basarsanız karakteriniz en kısa sürede duracaktır. Ama A tuşuna basarken bu taktiği uygulamazsanız, tuşu bıraksanız da karakteriniz A yönüne biraz daha gidecektir. Bu taktiği boş bir sunucuda duvara ateş ederek çalışabilirsiniz. Bu Counter Strike hedef geliştirme taktiği ile emin olun daha çok düşman öldürebileceksiniz. 

 • CS:GO Crosshair:Bir diğer CS:GO aim geliştirme taktiği ise, Counter Strike crosshair ayarlarınızı değiştirmektir. CS:GO crosshair ayarlarını değiştirmek için öncelikle Seçenekler menüsünden Oyun Ayarları’na tıklayıp Nişangah seçeneğini Klasik yapın. Daha sonra konsolu açıp şu ayarları girin:
  cl_crosshairthickness 1.1
  cl_crosshaircolor 2
  cl_crosshairsize 2.5
  cl_crosshairdot 0
  cl_crosshairalpha 235
  Böylece Counter Strike crosshair küçük, sarı ve noktasız olacak. En iyi Counter Strike oyuncuları da bu ayarları kullanır.


CS:GO hareket taktikleri[*]Ölümcül köşeler:Kesinlikle ama kesinlikle köşelerden koşarak çıkmayın. Eğer köşelerden koşarak çıkarsanız, rakibiniz sizi daha önce görecek ve büyük bir ihtimalle sizi öldürecektir. Bir köşeyi kontrol ederken aniden durma taktiğimizi kullanıp yavaşlayın.
[*]Koridorlar:Counter Strike Global Offensive haritalarında her koridorun daha korunaklı bölgeleri vardır. Bu koridorları kullanıp sadece 1 yönden açıkta kalarak hayatta kalma şansınızı arttırırsınız. Her zaman tehlikeli köşenin aksi tarafında durursanız ölme şansınız azalacaktır. Bu yöntemi daha iyi anlamak için alttaki videoyu izleyebilirsiniz.

 • Eğilmek yasak:Eğer yeni bir oyuncuysanız eğilme tuşunu oyundan bir süreliğine kaldırmanızı öneriyoruz. Yeni oyuncular genellikle panik anlarında anında eğilip hem doğru dürüst nişan alamıyor, hem de kolay lokma oluyorlar. Bu yüzden CS:GO oynamaya yeni başlamışsanız, söyleyelim: Ölmemek için eğilmek hiç de iyi bir taktik değildir!
[*]

CS:GO silah seçimi

Bir FPS oyununda, hatta türün öncülerinden Counter Strike oyununda en önemli seçimlerden biri de silah seçimidir. İsterseniz en pahalı silah skinlerine sahip olup kendinize güvenin, silah türlerini iyi bilmezseniz iyi bir oyuncuya karşı sapanla saldırıyormuşsunuz gibi olur. Silah seçimi ve doğru nişan almak CS:GO ustası olmak için çok önemlidir. Bu rehberde her silahı detaylı bir şekilde anlatmak yerine silah çeşitlerini anlatacağız.

 • Tabancalar: Deagle 1.23.13 güncellemesine kadar en iyi tabanca olarak sayılıyordu, ama güçsüzleştirmelerden sonra P250 onun yerini almış gibi gözüküyor. P250 ile rakibninize az sekme ile çok hızlı sayıda ateş edebileceksiniz. Bu silahı kullanırken Quake oynuyor gibi hareket etmelisiniz. Kurşunlar Deagle kadar etkili değil, ama hızı ve hedefi daha iyi vurma özelliğiyle Deagle’dan daha fazla hasar verecektir.

 • Pompalılar: Eco turlarında, yani takımınızın para biriktirdiği turlarda, pompalı almak isteyebilirsiniz. Pompalı tüfek, birini öldürdüğünüzde size daha çok para kazandıracağı için bu tür turlarda çok işe yarayabilir. Eğer tabanca turunu kazanırsanız 2. ve 3. turlar için pompalı alıp para biriktirebilirsiniz. İkinci turdan AK alan oyuncular genellikle paralarını boşa harcıyorlardır. P90 alabildiğiniz turlarda paraya acımayın, ve P90 alın. Eğer kimseyi vuramadıysanız veya AWP için para biriktiriyorsanız MP7 almak isteyebilirsiniz. Ayrıca rakip takımda gözünüze kestirdiğiniz bir silah var ise, onu alana kadar pompalı almak da iyi bir taktiktir.

 • Tüfekler ve geri tepme kontrolü: Asıl meseleye geldik. Global Offensive’de eski CS oyunlarına göre geri tepme çok daha az, CS:GO ‘da zamanlama daha önemli gibi gözüküyor. Bu da bazı silahlarda tekli ateş etme yerine birkaç el ateş etmeli turlar kullanmanın daha iyi olması demektir. AK-47 kullanıyorsanız 2-3 el, M4 kullanıyorsanız 3-5 el ateş ederek rakibinize daha çok hasar verebilirsiniz. Püskürtme taktiğini öğrenmek için bu videoyu izleyebilirsiz
[*] • Sniper: İşte geldik tüm Counter Strike oyuncularının istediği, ama gerçekten çok azının oynayabildiği AWP’ye. AWP kullanımı hakkında vereceğimiz taktikleri boş bir harita açıp kendinizi alıştırmanızı tavsiye ederiz. AWP gerçekten çok güçlü bir silah. Ancak alışması zaman alıyor. Neyse ki Techoyun imdadınıza yetişiyor, şimdi vereceğimiz püf noktalar ile siz de iyi bir AWP kullanıcısı olabilirsiniz. Öncelikle, sniper taşıyorsanız koşarken kesinlikle zoom’u kapatın. Hem daha hızlı hareket edeceksiniz, hem de çevrenizi daha iyi göreceksiniz. Hareket etmeniz gerekiyorsa, tabancanıza geçerek ikinci zoomu kapatma derdinden kurtulun. Yukarıda anlattığımız dur – vur taktiği ile siz de AWP ile “Abi bu adamda hile var yaa!” diye karşı takımı isyan ettirebilirsiniz. Sadece sabırlı olun ve bol bol pratik yapın.

Kullanıcı İmzası
                            .............................................................................................................................................................................................................................................
                                                  tumblr_inline_n13orvZNRV1r2uu54.gif

Paylaşım Tarihi: 23.05.2016, 07:23:46 #2
Axe Süper Üye
Süper Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:347 Konuları:102 Kayıt Tarihi:23.05.2016 Rep Puanı: 71

teşekkürler işe yarar umarım Smile
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi