CrossFire Oyunun Modları


Crossfire Genel & Tartışma Bölümü   

Yazar: Ufovase    0 Yorum    305 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 06.02.2016, 19:26:46 #1
Ufovase Delikanlı
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorumları:53 Konuları:11 Kayıt Tarihi:13.08.2015 Rep Puanı: 0

Oyun ile birlikte gelen yedi adet mod bulunmaktadır:
  • Search & Destroy: Search & Destroy modu on iki haritadan oluşur. Amaç Black List takımında bomba kurup bombayı korumaktır. Global Risk takımında ise amaç Black List takımının bomba kurmasını engellemek veya kurulan bombayı imha etmektir. Bombayı imha etmek için bir kit bulunmaktadır. Bu kit bombanın daha hızlı imha edilmesini sağlar. Kit, oyun parasıyla (GP) alınır. Oyunda, Türkiye'de sadece  Ceyhan ve  Ankara  haritası yer almaktadır ve Search & Destroy modunda bulunmaktadır.
  • Team&Deathmatch: Team&Deathmatch modu toplam on bir haritadan oluşur. Bu modda zaman ve ölüm olmak üzere iki tür oynanış şekli vardır. Zaman modunda, 2-12 dakika arası süre içinde Global Risk veya Black List takımlarından en fazla öldürme sayısı yapan takım kazanır. Öldürme modunda ise, 40, 60, 100, 150 sayılarından birisi seçilir. Seçilen sayıya ilk ulaşan takım kazanır.
  • Elimination: Elimination modu altı haritadan oluşur. Oynayış türü turlardan oluşmaktadır. Yerden silah alarak oynanır. En iyi silahı almak için hızlı olunmalıdır. Kulaklık kullanılması oyundaki düşmanların yerinin daha kolay tespit edilmesini sağlar. Ses kartının kalitesi düşmanların yerini tahmin etmek için önemlidir.
  • Ghost Mod: Ghost Mod'un harita sayısı beştir. Bu moddaki oynanış türü de turlardan oluşmaktadır. Bu modda Black List takımının amacı bomba kurarak patlamasını beklemektir. Global Risk takımının amacı ise Black List takımının bomba kurmasını önlemektir.
  • Mutant Mod: Mutant Mod'un harita sayısı beştir. Bu mod turlardan oluşmaktadır. Bu modda insanlar ve mutantlar olmak üzere iki taraf vardır. Oyunun başlangıcında yirmiden geriye doğru sayılır. Sayım bittikten sonra rastgele bir kişi mutant olur ve insanları mutant etmeye çalışır. İnsanlar ise kendini mutantlardan savunmaya çalışırlar. İnsanların canı maksimum yüz, mutantların ise altı bindir. Mutant modda haritalara belirsiz dakikalarda kutu düşer. Bu kutu insanlar tarafından haritada görüntülenebilmektedir. Bu kutuyu alanlar bir tur süresi boyunca o silahın sahibi olabilir veya elindeki silahın şarjörünü yenileyebilirler. Oyun tüm insanların mutant olmasıyla veya tüm mutantların bitmesiyle sona erer. Eğer süre biterse insanlar kazanır.
  • Free For All Mod: Bu mod Escape modu ile beraber oyundaki en az haritası olan moddur. Modun yalnızca iki adet haritası vardır. Oynanış türü zaman veya ölümdür. Zaman modunda oyunda en çok kişiyi öldüren oyuncu kazanır. Ölüm modunda ise belirli sayıya ulaşan oyuncu kazanır. Bu modun kavramında herkesi öldürmek vardır.
  • Escape Mod: Bu mod Free For All modu ile beraber oyundaki en az haritası olan moddur. Bu modda iki tane harita yer alır. Oynayış türü atak ve defanstır. Bu oynayış türleri seçilememektedir. Başlangıç takımından sonra hedefe ulaşıldığında o takım diğer takım ile yer değiştirir. Global Riskler ışık alanındaki bölgeyi korurken Black Listler ise ışığa girmeye çalışmaktadır.
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi