Counter Strike Global Offiensive Hakkında Herşey


CSGO Hile & Hack    CSGO hileleri,CSGO Hilesi,CSGO hile,CSGO hack,CSGO oyun hilesi,CSGO hacks,CSGO Hile 2016,CSGO hileleri 2016

Yazar: Sayko    1 Yorum    229 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 13.02.2016, 10:45:51 #1
Sayko Fedai
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorumları:411 Konuları:51 Kayıt Tarihi:02.01.2016 Rep Puanı: 10

Daha önceden sadece ufak çaplı tanıtım konuları açılmış. Bu konu Counter Strike:Global Offensive bölümü olursa forumda ne kadar hit toplayacağı hakkında bilgi almak amaçlı açılmıştır.

Bu başlıkta Counter Strike:Global Offensive ile ilgili konular paylaşılacaktır.

İlk olarak oyunda sizler için video çekmeye çalıştım fakat frapsı açtıktan sonra 80 fpsden 30 fpsye düştü bu yüzden videoyu hazır ekleyeceğim.


 
Oyundaki modlar:
 Ölüm Maçı , Silah Yarışı , Yıkım , Basit Eğlence ve Rekabetçi olmak üzere 5 resmi mod var. 

Ölüm Maçı: Ölüm maçının amacı oyun sonunda en yüksek skora ulaşarak oyunu kazanmaktadır. Öldürdükten sonra beklemeden tekrar doğarsınız. Rakibi öldürdükten sonra size +xx puan verir. Bu puanlar silahtan silaha değişir. Arada bonus silahlar çıkmaktadır. '' G '' tuşuna basarak bonus silahla tekrar doğarsınız ve öldürme başına +6 ek puan verir. Ölüm maçından çektiğim bir kare.

Silah Yarışı:
 Ölüm maçına benzeyen bir moddur fakat bu modda istediğiniz gibi silah seçemezsiniz. Öldürdüğünüz her kişi başına oyun size yeni bir silah verir. En son tüm silahlar bittiğinde ise '' Altın Bıçak '' seviyesine ulaşırsınız ve size bir bıçak verir. O bıçakla rakip takımdan bir düşman öldürürseniz sizin takımınız kazanır. 
Silah yarışı kendine has üç mapte oynanır bunlar: 
Monastery,Shoots,Baggage

Silah yarışı modunda '' Altın Bıçak '' seviyesindeyken çektiğim bir kare. Üstte gördüğünüz kareler puanları belirtir. Diyeceksiniz üstteki resimde nick farklı diye fakat o resim biraz eskiden çekilmiş resim. Klanla oynarken o nicki kullanıyordum. Zaten steamden mevcut değişikliklere bakarsanız görebilirsiniz.

[img=953x768]file:///C:/Users/BeRaT/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.png[/img]


Yıkım: Yıkım modu biraz daha silah yarışı moduna benzer fakat bu modda öldükten sonra hemen dirilmek yok. Yani takımınızın kazanmasını ya da kaybetmesini beklemek zorundasınız. Her öldürdüğünüz adam başına silahınız değişmektedir ancak oynadığınız el bitene kadar mevcut silahla devam edersiniz. Diğer el yeni silah gelmektedir. Ek olarak friendly fire yani arkadaşlarınızı vurma açık bu yüzden arkadaşlarınıza sıkmamaya özen göstermelisiniz. 

Oyundayken sizin için çektiğim iki kare:
[img=953x768]file:///C:/Users/BeRaT/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.png[/img]

[img=953x768]file:///C:/Users/BeRaT/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image003.png[/img]

Basit Eğlence: Basit Eğlence modu eski sürümlerdende bildiğimiz gibi iki türlü oynanıyor. Birincisi '' Rehine Kurtarma Görevi '' ikincisi ise '' Bomba İmha Görevi ''. Her raunt görev yaparak ve rakip takımdaki playerları öldürerek mevcut eli kazanmaktır. Her raunt başı paranız ile yeni silahlar alıp oyuna devam edebilirsiniz. 

Buda kötü oynarkenki bir kare: 
[img=953x768]file:///C:/Users/BeRaT/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image004.png[/img]

Rekabetçi Modu: 
Rekabetçi modu resmi valve haritalarında yapılan sıralamanızı belirleyen maçlardır. Gine görev yapılır. Maçlar 5 vs 5 yapılır. Bu modda maça girdikten sonra çıkamazsınız. Eğer çıkarsanız süre cezası alırsınız ve o süre bitmeden bir daha rekabetçi moduna giriş yapamazsınız. İlk ayrılmanızda 2 saat, ikinci ayrılmanızda 24 saat, üçüncü ayrılmanızda 7 gün, dördüncü ayrılmanızda ise 30 gün ceza yersiniz. Oyundan ayrıldıktan sonra tekrar bağlanmak için size 3 dakikalık bir süre tanınır. Bunun sebebi birazda internetten düşmeler kopmalar vs. sayılabilir. Rekabetçi modunda belirli bir rütbe sistemi vardır. Bu rütbe sistemi sizin sıralamanızı belirler. Ayrıca maç ararken sizin yetenek grubunuza göre maç bulmanızı sağlar. 
Rütbe sistemine girebilmeniz için 10 rekabetçi maçını kazanmanız gerektir. Ondan sonra yetenek grubunuza göre sizi bir rütbeye atar. Ben '' Altın Nova 3 '' rütbesinde başlamıştım. Fakat biraz benim internetim birazda oynadığım takımdan ötürü '' Gümüş Seçkin Ustası'' rütbesine düştüm. Allahtan şimdi internetimde kopmalar yok ve solo takılıyorum. 
Bu rütbe sisteminden bir kare:
[img=528x396]file:///C:/Users/BeRaT/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image005.jpg[/img]

Rütbe atlayabilmeniz için öncelikle yaptığınız maçı kazanmalısınız. Kazandıktan sonra maçlardaki durumunuza ( skor ) göre siz rütbe atlarsınız. Ancak skorunuz ne kadar iyi olursa olsun maç kaybetmemeye özen göstermelisiniz. Yoksa benim gibi ani düşüşe geçebilirsiniz.

Oyunun resmi modları bu kadar. 

Silahlardan bahsetmek gerekirse: 
Counter Strike Silahları

1) Tabancalar:
P2000
USP-S
Çift Beretta
P250
Five Seven
Desert Eagle

2) Ağır Silahlar:
Nova
XM1014
MAG-7
M249
Negev

3) Hafif Makineli Silahlar:
MP9
MP7
UMP-45
P90
PP-Bizon

4) Tüfekler:
FAMAS
M4A4
M4A1-S
SSG 08
AUG
AWP
SCAR-20

Terörist Silahları

1) Tabancalar:
Glock-18
Çift Beretta
P250
Tec-9
Desert Eagle

2) Ağır Silahlar:
Nova
XM1014
Sawed-Off
M249
Negev

3) Hafif Makineli Silahlar:
MAC-10
MP7
UMP-45
P90
PP-Bizon

4) Tüfekler:
Galil AR
Ak-47
SSG 08
SG 553
AWP
G3SG1

Ortak Teçhizatlar:

Çelik Yelek
Çelik Yelek + Kask
Zeus x27
İmha Kiti ( CT )

Bombalar:

Molotof
Yanıltıcı Bomba
Flashbang
Tahrip Gücü Yüksek Bomba 
Sis Bombası

Oyunda rauntta en değerli oyuncu sistemi var bu '' MVP: xxx '' şeklinde raunt sonunda yazar. Açılımı ''Most Valuable Player'' olmak üzere o raunt en çok kişi öldüren player,bombayı kuran player ya da bombayı imha eden player gibi durumlardan seçilir. 

Her oyunda olduğu gibi Counter Strike:Global Offensive de de parayla alınabilen şeyler var. Bunlar genelde oyun sonlarında düşen skinli silahlar ya da kutular ve bu kutuların anahtarları olur. Her oyun bitiminde oyun bazı playerlara skinli silahlar ya da kutular verir. Bunları steam pazarda satıp alabilirsiniz ya da kendiniz kullanabilirsiniz. Eğer kullanmak istiyorsanız kutuların anahtarlarını almanız gerektir. Anahtarlın fiyatı ise kutudan kutuya değişmektedir. Kutuların içinden skinli silahlar çıkıyor. Bu skinli silahların normal silahtan damage farkı yok sadece görünüşü farklı. Ben genelde satıyorum zaten çok düşüyor. 
[img=16x16]file:///C:/Users/BeRaT/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image006.gif[/img]

Ek olarak oyunun '' Operation Bravo '' adlı mapleri var bu maplerde oynayabilmek için Operation Bravo Bileti almanız gerekmektedir. Şuanda kalktı mı ne oldu hiç bilmiyorum son gelen update ile satılmıyor. Ama jetonlar duruyor. Bu mapler daha çok drop özelliğine sahip ve normal maplerden farklılar. 

Resmi Valve Sunucularının dışında isteyenler server açılabiliyorlar. Bu serverlara girmek için ek bir şey istemiyor. Direk maç buldan topluluk sunucularından ulaşabiliyorsunuz fakat bu sunucularda modu ya da mapi server sahipleri ayarlıyor o yüzden resmi maplerden ya da modlardan farklı modlarla ve farklı maplerle tanışabilirsiniz.

Bir başka bir şey ise başarım kazanmak. Oyunu oynadıkça kriterlere göre sizlere başarım madalyası veriliyor. Harita emektarı, Silah ustası gibi ancak pek işe yaradıkları söylenemez. 

Ve son olarak bahsetmek istediğim '' Envanter '' sistemi. Bu envanter sisteminde sizin maç sonunda düşürdüğünüz silahlar,kutular ya da satın aldığınız silahlar vs. sizin envanterinizde yer alır. Oyundan '' Envanter '' kısmına gelerek itemlerinizi görebilirsiniz.

Oyunu nasıl satın alabiliriz?

Oyunu Steam platformu üzerinden 14.99 USD ye satın alabilirsiniz. Steam indirimlerinde 3.74 USD ye kadar düşebiliyor. Steam dışındada Steam Gift olarak satanlar var.


++Güncel (13.2.2016)
Son Düzenleme: 13.02.2016, 10:46:29, Düzenleyen: Sayko.

Kullanıcı İmzası
41JQyQ.jpg


Paylaşım Tarihi: 09.04.2016, 18:21:45 #2
Emolokko Delikanlı
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorumları:57 Konuları:13 Kayıt Tarihi:19.03.2016 Rep Puanı: 0

// Alıntı Bir Konu Olduğu için #Report Atıyorum Kusura Bakma.

Kullanıcı İmzası
S6bS.gif
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi