C# ın Genel Özellikleri ve Kullanım Kolaylığı


C # Programlama    C # Programlama İle İlgili Paylaşım Kategorisi

Yazar: lDarkAngeL    0 Yorum    206 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 01.08.2016, 18:14:20 #1
lDarkAngeL ClavoR
Efsane Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:1,364 Konuları:509 Kayıt Tarihi:19.03.2016 Rep Puanı: 838

C# ın genel özellikleri arasında başta Visual Basic'in kullanım kolaylığı , C++ ın nesneye yönelik tarafı ve Java dilinin Platform bağımsızlığını birleştiren yeni nesil programlama dilidir.Yani %100 nesneye yönelik, C++ veya C den çok daha kolay ve Yazdığınız kodu framework'un çalıştığı her işletim sisteminde çalıştırabilirsiniz.
Nesneye yönelik programlama dillerinin en büyük özelliklerinden biri yazdığınız programın kodunu daha sonraki benzer uygulamalarda da ufak değişiklikler ile kullanabilirsiniz.Bu size zamandan ve maliyetten büyük tasarruflar sağlar.Kodların güvenli olması yani Kapsülleme ile dış ortamlardan korunması ancak bir arabirim (method) ile değiştirilebilmesi ile kodlarınız daha güvenli olmaktadır.

Java dilinden 3.5 kat daha hızlı , Visual basic ve Visual C++ dan da bir o kadar hızlıdır C# .

C, C++ da stringler karakter dizileri ile belirtilirdi.Ancak C# da string denilen sınıf sayesinde işlemler O kadar kolaylaştıkii.Örneğin C dilinde ;
char isim[30];
strcpy(isim,"Chip Forum");

şeklindeki bir ifadeyi C# da çok kolay biçimde
string isim="Chip Forum";
diyerek belirtebilirsiniz...
Stringleri karşılaştırmak , string işlemleri de bir o kadar kolay olmaktadır.
C# Çöp toplama ve kaynak yönetimi ile programların RAM yada belleği çok daha verimli kullanır...
Windows uygulamalarını O kadar kolay biçimde oluşturursunuzkiii . Pastanın süsü için o kadar kod ile uğraşmazsınız.Tüm API ler kolay kullanımı ile emriniz altındakir.
namespace ler ile Sınıfların himayesi çok daha kolay yani aynı projede çalışan kişilerin yazdıkları sınıfların isimleri aynı bile olsada namespace ler yardımıyla karışmaz.
Yazdığınız kodlar her ortamda Framework ile tekrardan derlenerek ortama uyum sağlar.JIT(Just In Time) İle Çalışma zamanında kodlar derlenir ve cache konur.Çalışma zamanında derlenmemiş bir kod parçasına gelince hemen JIT ile derlenir ve çalışmaya devam eder.
Her şeyden Önce C# Kullanımı kolay , %100 nesne yönelimli , Platform bağımsız bir dil ve gelecek tabanlı uygulamalar için uygun ve sağlam bir dildir.

Kullanıcı İmzası
A3jRQr.gif
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi