C# Arayüz Tasarımı: Devexpress


C ve C++ Programlama    C ve C++ Programlama İle İlgili Paylaşım Kategorisi

Yazar: Python    0 Yorum    176 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 10.03.2016, 17:56:39 #1
Python -Python- exH4CKT34M !
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorumları:139 Konuları:29 Kayıt Tarihi:12.12.2015 Rep Puanı: 25

Net Platformunda masaüstü uygulama geliştirenlerin en sık yaşadığı çıkmazlardan birisi arayüz tasarımının değiştirilememesidir. Arayüz tasarımını değiştirememek; geliştirilen projeleri tekdüzeliğe sürüklemektedir. Bu sorunun çözümünde en büyük destekçi Devexpress'dir. Devexpress component leri gerek şıklık bakımından gerekse kullanımındaki ve kodlamasındaki kolaylıklar bakımından tüm masaüstü uygulama geliştiriciler için en büyük nimettir. 

Devexpress entegresi form projelerinde kullanıldığı gibi Asp.Net, WPF, MVC, Silverlight projelerinde de kullanılabilir. Bu yazımızda ve bundan sonraki yazılarımızda Devexpress'in kullanımını form projeleri üzerinden anlatacağız. Diğer projelerde de kullanımı birebir aynıdır. Dilediğiniz .Net projesi üzerinde değerlendirebilirsiniz.


Devexpress Kurulumu


Devexpress'i Visual Studio programınıza entegre etmeniz oldukça kolaydır. 30 günlük deneme sürümünü Devexpress.com adresinden ücretsiz olarak indirerek kurabilirsiniz.


Devexpress'in Kullanımı


Kullanımı tamamlanan Devexpress entegresinin menüsü araç çubuğuna, component leri de ToolBox a otomatik olarak eklenecektir. Dilerseniz başlı başına bir Devexpress projesi oluşturabilirsiniz(File>New Project>Devexpress Wizard) ve kullanabilirsiniz. Dilerseniz de klasik bir form projesi oluşturup proje içerisine toolbox dan componentleri sürükle-bırak yönetimi ile ekleyebilirsiniz. Eklenen component lerin - gerekli ise - referansları da otomatik olarak solution içerisine eklenmektedir.

Kullanıcı İmzası
Kimseye güvenme ve onIarı tanıman için sınamaktan korkma; çünkü kaybediImesi gerekeni, en önce kaybetmeIisin!
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi


MemoryHackers