BİOS Güncellemesi Nasıl Yapılır?


İşletim Sistemleri   

Yazar: Dizzy    0 Yorum    199 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 30.01.2016, 17:17:58 #1
Dizzy ∂ιzzу ѕєνιує 9999 gєηємι кяαℓ ∂ιzzу
Ultra Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:761 Konuları:222 Kayıt Tarihi:27.12.2015 Rep Puanı: 70

BİOS Güncellemesi Nasıl Yapılır?

bios.jpg

Donanım üreticileri, yeni optimizasyon ve güncelleme yapmak amacıyla düzenli olarak ürünlerine yazılım güncellemesi çıkartırlar. Bu güncellemeler genellikle basit şekilde gerçekleştirilebilir, fakat ana kart üreticinizin sunmuş olduğu BİOS güncellemeleri diğer güncellemelere oranla daha detaylı ve dikkatli şekilde yapılmalıdır.

BİOS sürümünün güncel olmasının faydaları nelerdir?

BİOS bilgisayarımızı yöneten bir yazılımdır. Bilgisayarımızın işleyişi BİOS üzerinden yönetildiğini varsayarsak, BİOS sürümümüzün güncel olmasının önemini daha iyi anlayabiliriz. BİOS sürümünüzün güncel olması, ana kartınıza eklenen yeni teknolojileri ve özellikleri kullanabilmeniz ve bilgisayarınızdan daha yüksek performans alabilmeniz için önemlidir. Tüm bunların yanı sıra BİOS sürümünüz güncel ise, bilgisayarınızda oluşabilecek sorun ve arızalar en alt seviyeye ulaşır ve bilgisayarınız daha güvenli bir hal alır.

[b]BİOS güncellemesi nasıl yapılır?
[/b]

Öncelikle ana kart üreticinizin sitesine girerek kendi ana kartınızın driver sayfasından en güncel BİOS sürümünün dosyasını indirin. Daha sonra inen BİOS dosyasını Flash belleğinize yükleyerek bilgisayarınızı yeniden başlatın ve uygun BİOS tuşuna basarak BİOS ekranına girin.

BİOS ekranına geldikten sonra “BIOS Update” seçeneğini bulunuz. Daha sonra BİOS Update seçeneğinden USB yolunda kayıtlı olan BİOS dosyamızı seçerek BİOS güncelleme işlemine başlayabilirsiniz. BİOS güncellerken bilgisayara müdahale etmemeniz ve kendi haline bırakmanız gerekmektedir.
[b]NOT: BİOS güncelleme işlemi yapılırken kesinlikle bilgisayarınızı kapatmayın veyahut gücünü kesmeyin. Aksi taktirde BİOS uygun şekilde yapılandırılmadığından zarar görebilir.[/b]

Kullanıcı İmzası
ldd6qr.jpg
YOUTUBE KANALIM : TIKLA GİT
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi