Bilgisayar Açılışında Eksik Dll Hatası Çözümü


Windows    Windows işletim sistemi hakkında her şey bu kategoride :)

Yazar: lDarkAngeL    0 Yorum    287 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 30.06.2016, 23:33:12 #1
lDarkAngeL ClavoR
Efsane Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:1,359 Konuları:507 Kayıt Tarihi:19.03.2016 Rep Puanı: 837

DLL  dosyaları Windows ve yüklediğiniz yazılımlarla ortak olarak kullanılan dinamik kütüphane dosyalarıdır. Sistemden bir yazılım kaldırıldığında, DLL dosyalarından bir ya da birkaçı silinebilir. Bu durumda, hata mesajında belirtilen DLL dosyasını internette arama yaparak yada başka bir bilgisayardan temin edin. Bu dosyayı Windows altındaki System klasörüne kopyalamanız sorunu çözecektir. Açılmayan sistemde dosya kopyalamak elbette sıkıntı. Temin ettiğiniz DLL dosyasını sisteminize atmak için izleyebileceğiniz yollar; 


 - Diskinizi söküp bir harici disk sürücüne bağlamak.-Pardus, Ubuntu gibi linux türevlerinin canlı cd leri ile sisteminizi açarak uygun kopyalamayı yapmak.

  3 parti bir önyükleme yazılımı ile sistemi açarak dosyaları kopyalamakYani  bir dosya yüzünden sistemi yeniden yüklemek zorunda kalmamak için o dosyayı bulup geri yerine yüklememiz gerekiyor. DLL dosyaları programlarla işletim sistemi arasında bağlantı dosyalarıdır. DIRECT LINK LIBRARY doğrudan kütüphane bağlantı dosyası anlamına gelmektedir.
Son Düzenleme: 01.07.2016, 13:57:28, Düzenleyen: lDarkAngeL.

Kullanıcı İmzası
A3jRQr.gif
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi