Apple Tüm Verileri Kendi Sunucularına Taşıyacak


İos    İos Program Tanıtım Kategorisi

Yazar: sonerq26    0 Yorum    163 Görüntüleme
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Paylaşım Tarihi: 26.03.2016, 18:44:37 #1
sonerq26 (̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅()ڪے~
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorumları:238 Konuları:98 Kayıt Tarihi:21.10.2015 Rep Puanı: 14

İmage
Apple, sunucu hizmeti aldığı tüm şirketleri devreden çıkarıp, kullanıcı verilerini kendi bünyesinde barındırmak istiyor.
Apple, birkaç gün önce [Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!]Çok büyük bir kitleyi elinde bulunduran şirket, hemen hemen her konuda güvenlik önlemlerini artırmaya devam ediyor. Veri gizliliğini önemseyen Apple, kullanıcılara ait her türlü bilgi ve dosyayı özel çeşitli sunucularda saklıyor. iMessage’dan, iTunes’a ve hatta App Store’a kadar birçok farklı servis; fotoğraf, doküman, müzik ve yedek dosyaları içeriyor.
Apple’ın her ne kadar kendi sunucuları olsa da, elbette bu yoğun kullanıcı kitlesi sunucu sayısının artırılmasına ve kapasitelerin de zorlanmasına sebep oluyor. Apple da bu noktada sunucu kiralama yoluna gidiyor ve dışarıdan bu konuda hizmet alıyor. Ancak, son haberlere göre şirket kullanıcı verileri konusunda kontrolü tamamen kendi elinde tutmak istiyor.
Bu kararın iki farklı sebebi olduğu düşünülüyor. Bunlardan ilki geçen senelerde yaşanan iCloud saldırıları ve verilerin ele geçirilmesi. İkinci sebep ise FBI ile kullanıcı verilerinin gizliliği konusunda çetin bir mücadeleye girilmiş olması. Apple, bu tarz konularda tamamen kullanıcılarının arkasında duracağını dile getiriyor.
Apple bu yüzden sunucu tarafında da kontrolü tamamen kendinde tutmak istiyor. Böylece sızabilecek kullanıcı verilerine karşı güvenliği tam anlamıyla sağlamış olacak. Elbette şimdilik konuyla alakalı Apple cephesinden gelen herhangi bir açıklama yok. Ancak, FBI ile verilen mücadelenin bu tarz bir karar alınmasını tetiklediği kesin.
Apple ve FBI arasındaki mücadelenin son aşamasını aşağıdaki haberimizden öğrenebilirsiniz.

Kullanıcı İmzası
                                                                                                                        İmage                           İmage

         NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !
                         
                                                                    Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi