Apple Tüm Verileri Kendi Sunucularına Taşıyacak


İos    İos Program Tanıtım Kategorisi

Yazar: sonerq26    0 Yorum    180 Görüntüleme
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Paylaşım Tarihi: 26.03.2016, 18:44:37 #1
sonerq26 BLACKSTOCK
Süper Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:329 Konuları:116 Kayıt Tarihi:21.10.2015 Rep Puanı: 22

Resim https://www.technopat.net/wp-content/uploads/2016/03/apple-sunucu-640x480.jpg
Apple, sunucu hizmeti aldığı tüm şirketleri devreden çıkarıp, kullanıcı verilerini kendi bünyesinde barındırmak istiyor.
Apple, birkaç gün önce Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş YapınÇok büyük bir kitleyi elinde bulunduran şirket, hemen hemen her konuda güvenlik önlemlerini artırmaya devam ediyor. Veri gizliliğini önemseyen Apple, kullanıcılara ait her türlü bilgi ve dosyayı özel çeşitli sunucularda saklıyor. iMessage’dan, iTunes’a ve hatta App Store’a kadar birçok farklı servis; fotoğraf, doküman, müzik ve yedek dosyaları içeriyor.
Apple’ın her ne kadar kendi sunucuları olsa da, elbette bu yoğun kullanıcı kitlesi sunucu sayısının artırılmasına ve kapasitelerin de zorlanmasına sebep oluyor. Apple da bu noktada sunucu kiralama yoluna gidiyor ve dışarıdan bu konuda hizmet alıyor. Ancak, son haberlere göre şirket kullanıcı verileri konusunda kontrolü tamamen kendi elinde tutmak istiyor.
Bu kararın iki farklı sebebi olduğu düşünülüyor. Bunlardan ilki geçen senelerde yaşanan iCloud saldırıları ve verilerin ele geçirilmesi. İkinci sebep ise FBI ile kullanıcı verilerinin gizliliği konusunda çetin bir mücadeleye girilmiş olması. Apple, bu tarz konularda tamamen kullanıcılarının arkasında duracağını dile getiriyor.
Apple bu yüzden sunucu tarafında da kontrolü tamamen kendinde tutmak istiyor. Böylece sızabilecek kullanıcı verilerine karşı güvenliği tam anlamıyla sağlamış olacak. Elbette şimdilik konuyla alakalı Apple cephesinden gelen herhangi bir açıklama yok. Ancak, FBI ile verilen mücadelenin bu tarz bir karar alınmasını tetiklediği kesin.
Apple ve FBI arasındaki mücadelenin son aşamasını aşağıdaki haberimizden öğrenebilirsiniz.

Kullanıcı İmzası
                                                         
      Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın

                                                       
                 
                                                                                                                                                                                            SonerQ26 WasHere.


Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi