Android Telefonları Daha Hızlı Şarj Etme Yöntemleri


Mobil Cihazlar   

Yazar: Jakies    0 Yorum    182 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 01.02.2016, 17:24:52 #1
Jakies Perfect
Süper Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:378 Konuları:77 Kayıt Tarihi:25.12.2015 Rep Puanı: 40

android-telefonlari-daha-hizli-sarj-etme...40x360.jpg

Bilgisayar ya da araba teypleri gibi usb çıkışı olan cihazlar ile eğer zaman sıkıntınız var ise şarj etmek pek akıl işi değil diyebiliriz. Çünkü normalinden çok daha az bir şekilde güç yansıtmakta telefonunuzun dolma oranını nereyde  2 saat daha geciktirmektedir. Etkili bir şarj istiyorsanız eğer şarj aleti ile şarj etmek şuan için en iyi yöntemlerden biri. Mümkünse sizlere cihaz ile birlikte gelen orjinal şarj aletlerini kullanın. Bu şekilde daha çok verim alacaksınız ve pil ömrünü uzun tutmuş olacaksınız.

Android telefonlarınızda uçuş modunu etkinleştirdiğiniz taktirde cihazınızın enerjiye olan gereksinimide minimuma indirilecek. Tabi bu işlemleri yaparken telefonunuz tamamen şarj olana kadar mobil internet, 3g, arama, mesajlaşma gibi neredeyse telefonun can alıcı özelliklerini kullanmayı unutmalısınız.

Kimi insanlar telefonlarının tuş kilidini açıp kapatmayı bir gelenek haline getirmiştir. Fakat android telefonlarda ekran en fazla güç tüketen bir alandır. Bu huyunuzdan vazgeçmeniz size %10 oranında bir enerji tasarrufu sağlayacaktır. Bunun yanı sıra 2. Püf nokta ise; arka planda çalışan uygulamaları kapatmakta bir gelenek haline gelmiştir. Bu uygulamaları sonlandırmayın. Siz bunları sonlandırdıkça daha fazla güç tüketimi olacaktır. Oysa ki bir süre girmediğiniz takdirde uygulama arka planda kendini zaten devre dışı bırakmaktadır.

ALINTIDIR.
Son Düzenleme: 02.02.2016, 17:22:34, Düzenleyen: Jakies.

Kullanıcı İmzası
tumblr_mwh8fc9NX81s0twoeo1_r3_400.gif
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi