Android Telefon Root Atma.


Mobil Cihazlar   

Yazar: TRUlkucuBey    0 Yorum    286 Görüntüleme
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Paylaşım Tarihi: 06.02.2016, 17:16:23 #1
TRUlkucuBey Dedeye Sahip Çıkalım
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorumları:189 Konuları:50 Kayıt Tarihi:25.01.2016 Rep Puanı: 13

Merhaba arkadaşlar, Telefona Root Atma işlemini sizlere daha önce tablet olarak anlatımını yapmıştık. Şimdi sizlere tüm telefonlara kolayca root atabileceğiniz bir işlemi anlatacağım. Öncelikle bunun için bir bilgisayara ihtiyacınız var, ayrıca driver falan hiç uğraşmanıza gerek yoktur. Telefonda çok ekstre bir uygulamada yapmayacaksınız.
Tüm telefon modellerine HTC,Samsung,LG,Avea,Turkcell,Huwai,Lenovo,Asus,General Mobile v.b tüm telefonlarınıza kolayca root atabilirsiniz.
Telefona Root Atma işlemine geçmeden önce telefonumuz üzerinden ufak bir işlem yapmamız gerekmektedir.
Adım 1
Telefonumuzun Menüsünden Ayarlar’a giriyoruz. Menünün en altında yer alan Cihaz Hakkında kısmına giriyoruz. Burada karşımıza cihaz hakkına birçok bilgi yer almaktadır. Burada YAPIM NUMARASI yazan yazının üzerine  9 – 10 defa tıklıyoruz. Zaten her tıklamamızda bizlere geliştirici olmak için şu kadar tıklamanız gerekmektedir diye yazı çıkmaktadır. Eğer bu yazıyı görüyorsanız doğru yere tıklıyorsunuzdemektedir. Bazı telefon modellerine Yapım Numarası Yerine Kernel Numarası falan olabilmektedir.
Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın
Adım 2
Geliştirici seçenekleri aktif edildiğinde Ayarlar menüsü içerisinde Cihaz Hakkında Kısmından hemen üste Geliştirici Seçenekleri diye yeni bir menü aktif olacaktır. Bu menüye girerek, menü içerisinde Usb Hata Ayıklama Modu‘na TİK işareti koyuyoruz yani aktif ediyoruz.
Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın
Adım 3
Artık telefonumuz Root yapmak için hazırdır. Root Yapmak için bilgisayarımıza ufak bir program indirmemiz gerekmektedir.
Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın

Gerekli olan programı indirip bilgisayarımıza kurduktan sonra, programımızı çalıştırıyoruz. Ekranda Beyaz yuvarlak içerisinde çıkan yazı bizlere bağlı bir cihaz olmadığını söylemektedir. Telefonumuz açık bir vaziyette, usb ile bağlıyoruz. Telefona usb seçenekleri gelirse hiçbirini seçmiyoruz. Sadece usb takıp bekliyoruz. Program daha sonra, telefona uygun Driver’ı otomatik olarak indirecektir.

Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın[color=rgba(255, 255, 255, 0.8)]Telefona Root Atma[/color]

Adım 5

Bize Ufak bir uyarı ekranı gelecek ve o ekranın en altında yazan siyah kare içerisindeki ‘ROOT’ yazısına tıklayarak Root işlemini başlatacağız. Kendisi birkaç işlem yaptıktan sonra telefonumuzu rootlayacak ve Bizlere ‘FİNİSH’ yazısını gösterecektir.

Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın[color=rgba(255, 255, 255, 0.8)]Telefona Root Atma[/color]

Adım 6Telefonumuz artık Rootlanmış bir durumdadır. Usb bağlantısını keserek programı kapatabilirsiniz. Daha sonra Google Play’e giriş yaparak, Arama kısmına Supersu yazarak bir aratma işareti yapın, gelen programlardan en üstte yer alan ve resmi # olan programı seçip yükleyiniz. Artık Supersu’da yüklendiğine göre tüm Root izinlerini gerekli uygulamalarda ayarlayabilirsiniz.Adım 7

Artık telefonunuz Root’ludur. İstediğiniz Uygulama ve Oyunları çalıştırabilirsiniz. En basit ve kolay root yöntemi budur. Program telefonunuza HTC diyebilir. Çünkü çoğu telefonu HTC olarak tanımaktadır. Sıkıntı etmeyin.

Root İşlemini Kaldırmak İçin Telefonu Tekrar Usb İle Bilgisayara Bağlayınız ve Programı tekrar çalıştırınız. Bu Sefer program’da karşınıza uninstall Root yazısı çıkacaktır. Ona Tıklayarak Root İşlemini Geri Alabilirsiniz.

 

Telefona Root Atma Makalemiz hakkında sormak istedikleriniz ya da görüşlerinizi yorum olarak iletebilirsiniz.
Selametle…

Kullanıcı İmzası
[img=0x147]http://i.hizliresim.com/rZGljz.png[/img]


Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi