Android'de *** Nasıl Engellenir ? [Kesin Çözüm]


Android    Android işletim sistemiyle ilgili her şey, rootlar vs.

Yazar: Fantom    0 Yorum    139 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 12.07.2016, 12:33:40 #1
Fantom Yeğen
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorumları:34 Konuları:8 Kayıt Tarihi:08.07.2016 Rep Puanı: 5

Google, geçtiğimiz yıl içinde sistemi 3. kaynaklardan aldığı verilerle modifiye ettiği gerekçesiyle *** engelleme uygulamalarını Google Play’den kaldırmıştı. Uygulamalar Google Play’den kaldırıldıktan sonra bu tür uygulamaların varlığı unutulmaya başlandı. Bu uygulamalara nereden erişiliyor, *** nasıl engellenebiliyor?

Yöntem #1: AdAway uygulaması ve root yetkisi ile *** engelleme

AdAway uygulaması, farklı filtrelerden aldığı kaynakları derler ve /system/hosts/etc dosyasına ekler. hosts dosyasındaki bu adreslere hiçbir şekilde erişim mümkün olmaz ve *** gösterilemez. Bu yöntem ile hem uygulamalardaki hem de tarayıcılardaki ***ın tümü Wi-Fi ve mobil bağlantısındayken engellenir.


AdAway uygulamasının APK dosyasını buradan indirip, kurabilirsiniz(Android’de yeniyseniz buradan APK dosyalarının nasıl kurulacağını öğrenebilirsiniz). Kurulumdan sonra uygulamaya root erişim yetkisi verip, *** engellemeyi etkinleştir butonuna dokunmanız yeterli olacak.

AdBlock Plus’ı kurduktan sonra Wi-Fi ayarlarına girip, bağlı olduğunuz ağın üzerine basılı kalarak, “Ağı değiştir” seçeneğine dokunun. Açılan sayfadan gelişmiş ayarları gösterin, proxy’i elle ayarlayın ve Proxy ana bilgisayar adını localhost, Proxy bağlantı noktasını da 2020 olarak belirleyin. Ayarı tamamladıktan sonra AdBlock Plus uygulaması tüm web trafiğini uygulama içinden geçirip, ***ı engelleyecek. AdAway’den farklı olarak bunu yapmak için sürekli çalışması ve her Wi-Fi ağı için yeniden ayarlanması gerekecek. Mobil ağlar için proxy ayarı olmadığı için AdBlock Plus sadece Wi-Fi etkinken çalışıyor.
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi