Android Cihazlarda Taşınabilir Ağ Kurmak


Android    Android işletim sistemiyle ilgili her şey, rootlar vs.

Yazar: Clanters    0 Yorum    132 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 13.06.2016, 12:42:08 #1
Clanters Ağabey
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorumları:158 Konuları:46 Kayıt Tarihi:03.05.2016 Rep Puanı: 34

Android cihazlarda kullanmış olduğunuz internet paketimize yansıyacak şekilde internet bağlantınızı diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.Taşınabilir Wi-Fi olarak adlandırılan bu özellik sayesinde, çevrenizdeki insanlar sizin bu ağınıza girerek internet bağlantısı kurabilirler.


wifidroid.jpg


Bu işlemi yapmak için aşağıdaki yolu takip edin:


1. Yöntem:

1) Menü > “Ayarlar” bölümünden “Diğer Ayarlar” seçeneğine tıklayın.

2) Karşınıza çıkan ekrandan “Bağ. ve taşınabilir Wi-Fi alanı” seçeneğine dokunun

3) “Taşınabilir Wi-Fi alanı” yazısının hemen yanında yer alan koyu gri kutucuğu sürükleyerek yeşil olmasını sağlayın.

4) Sonra “Taşınabilir Wi-Fi alanı”na dokunun

5) Karşınıza gelecek olan pencerede Wi-Fi ağzınıza bağlı cihazları ve bağlanılması için gerekli bilgileri görebilirsiniz.

Wi-Fi ismini ve şifresini değiştirmek istiyorsanız “Yapılandır” yazısına tıklayarak gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.
2. Yöntem: (İlk Yöntem Bazı Cihazlarda Olmayabilir)


1) Menü > “Ayarlar” bölümünden Kablosuz ve Ağlar bölümünün altında yer alan Diğer seçeneğini tıklayın.

2) Karşımıza çıkan menü içerisinden Hotspot veya Wi-Fi alanı (her markada farklı yazabiliyor) seçeneğine tıklıyoruz.

3) 2. işlemden sonra karşımıza çıkan menü içerisinde Taşınabilir Kablosuz Ortamı Yap gibi bir seçenek bulunacak. Bu seçeneğe tıklıyoruz. Eğer ki cihazınızda bu seçenek yoksa o seçeneği anımsatan bir seçenek olabilir. Siz o seçeneği seçin.

4) Gerekli seçimler yapıldıktan sonra cihazınızın üst kısmında ufak bir simge belirecektir. Bu simge sizin ağ dağıtmaya başladığınızı gösterir.

5) Peki ağı dağıtıyoruz da bunun şifresi ney? Eğer bu soruya cevap arıyorsanız ağı açtığınız menü içerisinde yer alan Yapılandır bölümüne tıklayarak gerekli ayarları yapabilirsiniz. Bu menü içerisinde ağın adını veya ağın şifresini değiştirebilirsiniz.

Bu iki farklı yöntemin birisini kullanarak kablosuz ağımızı kurmuş oluyoruz. Eğer ki kablosuz ağınızla internet paylaşmak istiyorsanız mobil ağınızın açık olduğundan emin olmanız gerekiyor. Ayrıca mobil ağınız açık olsa bile hemen kablosuz ağa internet verilemiyor. Onun için kablosuz ağı açtıktan sonra biraz sabırlı olmanız gerekiyor. Bu zamanı kısaltmak içinse ağı dağıtan cihazdan internete girerek daha hızlı internet paylaşımını sağlayabilirsiniz. Unutmamanız gereken nokta ise bu işlem sonucunda cihazınız ısınabilir ve aşırı batarya tüketimi sağlar. Bu sebeple cihazınızda daimi olarak internet paylaşımı yapmamanızı öneriyorum. Ayrıca ağ açtığınızda diğer cihazlarda sizin mobil paketinizi kullanacağı için kısa sürede internet kotanız dolabilir.

Iyi Forumlar

Kullanıcı İmzası
jnR2bD.gif
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi