Android 7 Ne Zaman Çıkıyor ve Ne Zaman Tanıtılacak


Android    Android işletim sistemiyle ilgili her şey, rootlar vs.

Yazar: BLind    0 Yorum    125 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 18.03.2016, 00:20:22 #1
BLind Delikanlı
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorumları:98 Konuları:38 Kayıt Tarihi:17.02.2016 Rep Puanı: 14

[img=770x0]http://www.tekno-dergi.com/wp-content/uploads/2016/01/android-7-nutella.jpg[/img]

2016 Ocak ayındayız ve telefon devlerinin yeni amiral gemilerini tanıtmalarına sadece 1 ay gibi kısa bir süre kaldı.
Şubat ayında tanıtılması beklenen yeni Galaxy S7 serilerinden sonra LG G5, yeni Xperia serisi gibi telefonlar görücüye çıkacak. Peki Android işletim sisteminde durumlar nasıl? Google Android 7 tanıtımı için takvimini Mayıs ayına işaretledi.
18-20 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak olan Google Geliştirici Konferansında Android 7 bütün özellikleri ile tanıtılacak. Tabi geçen senenin amiral gemileri henüz Android 6’ya kavuşmuş değil. Şimdilik bir kaç ülke test sürümü olarak Android 6’ya kavuşmuş iken diğer amiral gemisi telefon sahipleri sabırsızlıkla Android 6 güncellemesini bekliyor.
Android 6 güncellemesini alacak olan cihazların listesine buradan ulaşabilirsiniz. Bu cihazların tamamı Android 6 için onaylanmış durumdadır.
Peki Android 7 ile gelecek olan özellikler neler?
Öncelikle Android 7 N olarak anılan bu sürüm yüksek ihtimalle Android 7 Nutella olarak anılacak. Nutella ticari bir marka olduğu için resmi açıklama olmadığı için kesin bir şey söyleymiyoruz fakat daha önce Nestle KitKat ile çalışan Google, Ferrero grubunun bu ünlü çikolata markası ile çalışmayacağını da düşünmüyoruz.
Bir ihtimal daha var o da ismin Android Nuts ya da Android Nutz olması.
Diğer özellikleri ise şimdilik pil ömrünün iyileşeceği hakkında. Her yeni sürümde daha fazla pil performansı vaat eden Google her seferinde başarısız oluyor. Şimdilik Android 7 hakkında bilgiler bu kadarla sınırlı, gelişmeleri ekleyeceğiz.
[img=680x0]http://www.tekno-dergi.com/wp-content/uploads/2016/01/android-7-sundar-puncahi.jpg[/img]
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi