Android’de “kalkmayan” uygulamaları kaldırın!


Android    Android işletim sistemiyle ilgili her şey, rootlar vs.

Yazar: Dizzy    1 Yorum    305 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 07.01.2016, 21:22:55 #1
Dizzy ∂ιzzу ѕєνιує 9999 gєηємι кяαℓ ∂ιzzу
Ultra Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:758 Konuları:221 Kayıt Tarihi:27.12.2015 Rep Puanı: 70

Yrky9D.jpg

Android’de Google Play’den yüklediğiniz uygulamaları kaldırmak çok kolay. Peki ya silmek istediğiniz uygulamayı siz yüklemediyseniz ve telefonunuzla yüklü geldiyse? Sistem uygulamalarını kaldırmak genellikle biraz dolambaçlı bir iş, ama imkansız da değil.

Kaldırmak neden?

Normal yollarla silemediğiniz bir uygulamadan neden kurtulmak istediğinizi biraz düşünmenizde fayda var. Uygulamanın giriş ekranınızda yer kapladığını düşünüyorsanız, simgesine uzun dokunarak üstte çıkan “Kaldır” düğmesine dokunup, onu giriş ekranınızdan kaldırabilirsiniz.

Sözkonusu uygulamanın/uygulamaların telefonunuzda gereksiz yer kapladığını veya onu yavaşlattığını düşünüyorsanız (gizlilik ihlali, veri tüketimi gibi nedenler de olabilir), bu tür uygulamaları kaldırmak için telefonunuzun root’lanmış olması gerekebilir.

Root’suz telefonlar ne yapabilir?

Telefonunuz root erişimine sahip değilse uygulamalar ı kaldırmanız çoğu zaman mümkün olmayacaktır, ancak onları kolayca devre dışı bırakabilirsiniz. Android 4.4’ten önceki sürümlerde uygulama listesini açın ve menü tuşuna dokunarak Uygulamaları Gizle seçeneğine dokunun.

Android 4.4 KitKat’lı cihazlardaysa Ayarlar > Cihazlar > Uygulamalaryolunu izleyin. Önce Zorla durdur düğmesine, ardından Devre dışı bırakdüğmesine dokunun. Uygulamayı silemeseniz de devre dışı bırakarak, bir daha ortalıkta hiç görünmemesini sağlayabilirsiniz.

Ancak bazı uygulamalar devre dışı bırakılamadığı gibi bu çözümü kusursuz saymak zor. Üçüncü parti launcher’lar yükleyerek istemediğiniz uygulamaları listeden her zaman gizleyebilirsiniz. Ancak bunu yapmanız, uygulamanın arka planda varlığını sürdürmesine elbette engel olmayacaktır.

Kullanıcı İmzası
ldd6qr.jpg
YOUTUBE KANALIM : TIKLA GİT

Paylaşım Tarihi: 07.01.2016, 21:45:17 #2
Serenity Sükûnet
Cezalı Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:265 Konuları:87 Kayıt Tarihi:17.12.2015

Anlatım sana mı ait ?
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi