ANAKART NEDİR ??


İşletim Sistemleri   

Yazar: WarningSEMO    1 Yorum    135 Görüntüleme
  • 0 Oy - 0 Yüzde

Paylaşım Tarihi: 21.05.2016, 15:08:48 #1
WarningSEMO Eski MODERATÖR
Süper Üye
Status: Dışarıda Yorum Sayısı:322 Konu Sayısı:158 Üyelik Tarihi:12.05.2016 Rep Puanı: 192

Yazı
Anakart nedir?
Bu terimi her nekadar bilgisayarlarla ilgili olarak kullansakta anakartlar, televizyonlardan bilgisayarlara kadar bir yelpazede değişik elektronik cihazlarda bulunmaktadır.

Bilgisayarlar için ifade edecek olursak, linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  bilgisayarınızın bütün parçalarının ve linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  birimlerinin bağlandığı ve bu birimlerin arasındaki linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. i sağlayan elektronik devredir.

Bilgisayar donanımlarını birbirlerine bağlamak ve koordineli halde çalışmalarını sağlamak için kullanılan bir donanımdır. Parçaların aralarında iletişim kurmasını ve gerekli işlemlerin gerçekleşmesini sağlamak için anakartlar üzerinde harici işlemci yanında kart işlemcileri de bulunmaktadır. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  olarak ta adlandırılan bu işlemcilerinlinkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  performansı üzerinde çok etkili oldukları bilinmektedir.

Dahili parçaları birbirine bağlamanın yanında bilgisayarı linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  çevre ile iletişimini (ses, görüntü, veri) sağlamak içinde üzerinde linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. lar bulunmaktadır. Kısaca bilgisayarların olmazsa olmaz parçasıdır. Günümüzde birçok anakart üreticisi firma (linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  vs..) genellikle birkaç linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  üreticisinin işlemcilerini kullansalar bile kartlar üzerindeki diğer linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  ve araçlar ile birbirlerine karşı üstünlük sağlamaya çalışmaktadırlar.

 Nedir ?

Kullanıcı İmzası
İmage

mediavenus

Paylaşım Tarihi: 21.05.2016, 15:09:50 #2
Tuea Cezalı Üye
Cezalı Üye
Status: Çevrimdışı Yorum Sayısı:35 Konu Sayısı:14 Üyelik Tarihi:08.04.2016

yararlı olabilicek şeyler tebrik ederim


Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu görüntüleyenler:
1 Misafir