ANAKART NEDİR ??


İşletim Sistemleri   

Yazar: WarningSEMO    1 Yorum    155 Görüntüleme
  • 0 Oy - 0 Yüzde

Paylaşım Tarihi: 21.05.2016, 15:08:48 #1
WarningSEMO Eski MODERATÖR
Süper Üye
Status: Dışarıda Yorum Sayısı:352 Konu Sayısı:160 Üyelik Tarihi:12.05.2016 Rep Puanı: 193

Yazı
Anakart nedir?
Bu terimi her nekadar bilgisayarlarla ilgili olarak kullansakta anakartlar, televizyonlardan bilgisayarlara kadar bir yelpazede değişik elektronik cihazlarda bulunmaktadır.

Bilgisayarlar için ifade edecek olursak, [Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!] bilgisayarınızın bütün parçalarının ve [Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!] birimlerinin bağlandığı ve bu birimlerin arasındaki [Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!]i sağlayan elektronik devredir.

Bilgisayar donanımlarını birbirlerine bağlamak ve koordineli halde çalışmalarını sağlamak için kullanılan bir donanımdır. Parçaların aralarında iletişim kurmasını ve gerekli işlemlerin gerçekleşmesini sağlamak için anakartlar üzerinde harici işlemci yanında kart işlemcileri de bulunmaktadır. [Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!] olarak ta adlandırılan bu işlemcilerin[Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!] performansı üzerinde çok etkili oldukları bilinmektedir.

Dahili parçaları birbirine bağlamanın yanında bilgisayarı [Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!] çevre ile iletişimini (ses, görüntü, veri) sağlamak içinde üzerinde [Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!]lar bulunmaktadır. Kısaca bilgisayarların olmazsa olmaz parçasıdır. Günümüzde birçok anakart üreticisi firma ([Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!][Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!][Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!][Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!] vs..) genellikle birkaç [Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!] üreticisinin işlemcilerini kullansalar bile kartlar üzerindeki diğer [Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!] ve araçlar ile birbirlerine karşı üstünlük sağlamaya çalışmaktadırlar.

 Nedir ?

Kullanıcı İmzası
İmage

Paylaşım Tarihi: 21.05.2016, 15:09:50 #2
Tuea Cezalı Üye
Cezalı Üye
Status: Çevrimdışı Yorum Sayısı:35 Konu Sayısı:14 Üyelik Tarihi:08.04.2016

yararlı olabilicek şeyler tebrik ederim


Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu görüntüleyenler:
1 Misafir