ANAKART NEDİR ??


İşletim Sistemleri   

Yazar: WarningSEMO    1 Yorum    171 Görüntüleme
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Paylaşım Tarihi: 21.05.2016, 15:08:48 #1
WarningSEMO Eski MODERATÖR
Süper Üye
Status: Dışarıda Yorumları:376 Konuları:157 Kayıt Tarihi:12.05.2016 Rep Puanı: 194

Yazı
Anakart nedir?
Bu terimi her nekadar bilgisayarlarla ilgili olarak kullansakta anakartlar, televizyonlardan bilgisayarlara kadar bir yelpazede değişik elektronik cihazlarda bulunmaktadır.

Bilgisayarlar için ifade edecek olursak, Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın bilgisayarınızın bütün parçalarının ve Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın birimlerinin bağlandığı ve bu birimlerin arasındaki Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapıni sağlayan elektronik devredir.

Bilgisayar donanımlarını birbirlerine bağlamak ve koordineli halde çalışmalarını sağlamak için kullanılan bir donanımdır. Parçaların aralarında iletişim kurmasını ve gerekli işlemlerin gerçekleşmesini sağlamak için anakartlar üzerinde harici işlemci yanında kart işlemcileri de bulunmaktadır. Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın olarak ta adlandırılan bu işlemcilerinSitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın performansı üzerinde çok etkili oldukları bilinmektedir.

Dahili parçaları birbirine bağlamanın yanında bilgisayarı Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın çevre ile iletişimini (ses, görüntü, veri) sağlamak içinde üzerinde Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapınlar bulunmaktadır. Kısaca bilgisayarların olmazsa olmaz parçasıdır. Günümüzde birçok anakart üreticisi firma (Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş YapınSitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş YapınSitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş YapınSitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın vs..) genellikle birkaç Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın üreticisinin işlemcilerini kullansalar bile kartlar üzerindeki diğer Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın ve araçlar ile birbirlerine karşı üstünlük sağlamaya çalışmaktadırlar.

 Nedir ?

Kullanıcı İmzası
Resim http://i.hizliresim.com/aEPk6O.gif

Paylaşım Tarihi: 21.05.2016, 15:09:50 #2
Tuea Cezalı Üye
Cezalı Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:35 Konuları:14 Kayıt Tarihi:08.04.2016

yararlı olabilicek şeyler tebrik ederim


Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi