3 ADIMDA BİLGİSAYARIN HIZINI YÜKSELTİN


İşletim Sistemleri   

Yazar: Dizzy    0 Yorum    182 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 30.01.2016, 17:16:27 #1
Dizzy ∂ιzzу ѕєνιує 9999 gєηємι кяαℓ ∂ιzzу
Ultra Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:758 Konuları:221 Kayıt Tarihi:27.12.2015 Rep Puanı: 70

3 ADIMDA BİLGİSAYARIN HIZINI YÜKSELTİN

bilgisayar_hiz-arttirma-620x347.jpg
Eğer bilgisayarınız oldukça yavaşlamış ve optimize edilmeye ihtiyaç duyuyorsa, 3 adımda bu sorundan kurtulma ihtimaliniz var. Yavaşlayan bir bilgisayarın hızını artırmak için temel ve basit olan bu çözüm yollarını denemenizi tavsiye ederiz.


  1. İlk olarak bilgisayarınızın hard diskini temizleyerek işe başlayın. Kullanılmayan belge ve dosyalar, bir süre sonra bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olur. Eğer birkaç ay boyunca kullanmaya gerek duymadığınız dosyalar mevcutsa, DVD veya mobil hard diske yedeğini alarak, bilgisayarınızı bu fazlalıklardan arındırın!


  2. Daha sonra, hard diski boş yere işgal eden uygulamaları da bilgisayarınızın hayatından çıkarın! Bilgisayarınıza kurduğunuz herhangi bir program, farklı uygulamaların çalışmasına neden olarak sistemi yavaşlatabilir.


  3. Ve son adım olarak da hard diski birleştirin. Hard diskin birleştirilmesi, bilgisayarınızın performansının artmasında büyük ölçüde etkili olacaktır. Bilgisayarınız, uzun süreler sonunda dosyaların sırasını bozup, parçalara ayırabilir. Bu da bir süre sonra bilgisayarın dosya bulmasını güçleştirir ve o beklenen süreyi uzatır. Bu yöntem sayesinde bu problemi ortadan kaldırmış olursunuz. Ancak, bilgisayarınızın performansını optimize edebilmek için tüm adımları uygulamanız gerekir.
Hard disk birleştirme işlemi şu şekilde yapılır:

  • Başlat butonuna tıkladıktan sonra arama kutusuna gelin ve “Disk Birleştiricisi” yazarak çıkan sonuca tıklayın.


  • Açılan pencerede “Geçerli durum” kısmının altından, birleştirmeyi istediğiniz diski seçin.


  • “Diski çözümle” seçeneğini tıklayarak disk birleştirmeye gerek olup olmadığını analiz edin. Bu noktada yönetici onayı ya da parola isteyebilir. Onay verip ilerleyin. Disk çözümle işlemi tamamlandıktan sonra ortaya çıkan sonuç değerinin üzerindeyse, diski birleştirmek gerekir.


  • Bu aşamada “Diski birleştir” seçeneğine tıklayın. Yönetici onayı istenmesi durumunda onay verip ilerleyin.
Diskin birleştirilmesi işlemi hard diskin boyutuna bağlı olarak birkaç dakika ya da birkaç saat sürebilir. Ancak hard diskin birleştirilmesi esnasında bilgisayarı kullanmanız mümkündür.

Kullanıcı İmzası
ldd6qr.jpg
YOUTUBE KANALIM : TIKLA GİT
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi