0x0000007B Hatası Çözümü


Windows    Windows işletim sistemi hakkında her şey bu kategoride :)

Yazar: RemembeR    0 Yorum    361 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 30.05.2016, 14:18:36 #1
RemembeR Delikanlı
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorumları:109 Konuları:64 Kayıt Tarihi:24.05.2016 Rep Puanı: 24

 Bu hatayı gidermek için aşağıdaki yöntemleri uygulayın. İlk yöntem bu sorunu çözmezse, sonraki yönteme geçin.

Bilgisayarınız, Bilinen Son İyi Yapılandırma kullanılarak başlatılırken PC'nizin son kez başarıyla önyüklendiği zaman yapılan yapılandırmadan başlar. Bunu yapmak için şu adımları izleyin: 
Başlat düğmesine tıklayın, Kapat'ın yanındaki oku tıklayın ve ardından Yeniden Başlat'a tıklayın.
Bilgisayarınız başlatılırken, F8 düğmesini basılı tutun. Windows logosu görüntülenirse, bilgisayarınızı kapatarak ve yeniden başlatarak tekrar denemeniz gerekir.
Gelişmiş Önyükleme Seçenekleri ekranında, Bilinen Son İyi Yapılandırma (Gelişmiş) seçeneğini vurgulamak için ok tuşlarını kullanın ve Enter tuşuna basın. Windows normal bir şekilde başlar.
Windows başarıyla hala önyükleme yapamazsınız, yöntem 2 devam edin.


Önyükleme kesimi virüsleri Windows başlatılmadan önce bilgisayarınızı bulaştırmak. Bu, alma hatasına neden olabilir. Windows Defender'ı çevrimdışı Beta araç önyükleme kesimi virüsleri kaldırmak yardımcı olur.
Başka bir bilgisayarda Windows Defender'ı çevrimdışı Beta sitesine gidin: Windows Defender çevrimdışı Beta nedir?
Windows sürümüne bağlı olarak, 32-bit sürümünü karşıdan yükleyin veya 64-bit sürümü yüklemektıklatın.


Windows'un hangi sürümünü kullandığınızı emin değilseniz, Başlat düğmesini tıklatın, bilgisayar' ı sağ tıklatın sonra sol Özellikler' i tıklatın. Sürüm Sistem türüyanında listelenir.
İstendiğinde, Kaydetyanındaki oku tıklatın, ardından Farklı Kaydet'itıklatın. Karşıdan yükleme tamamlandığında, çıkarılabilir medyayı çıkarın.


CD, DVD veya çıkarılabilir USB sürücüsüne yerleştirin. Sol taraftaki bölmesinde Kaydet penceresi, çıkarılabilir ortam'ı tıklatın ve Kaydet' i tıklatın.
Bir virüs veya kötü amaçlı yazılım bulaşmış PC Windows Defender çevrimdışı CD, DVD veya USB takın. Bilgisayarı yeniden başlatın.


Bilgisayarınızın ortamı otomatik olarak algılar, aşağıdaki adımları izleyin. PC'nizi medya otomatik olarak algılamazsa, adım 7'ye geçin:
Bu seçeneği etkinleştirmek için ekrandaki yönergeleri okuyun. Bazı durumlarda, F12gibi belirli bir tuşa basmanız veya CD, DVD veya USB sürücüsünden başlatmak için bir tuşa basmanız gerekebilir.
(Genellikle F12) tuşuna basın. Kullanılabilir aygıtların bir listesi gösterilir. Her sabit disk, CD her biri için bir girdi olacaktır, DVD sürücü ve bir USB flash sürücü.
Önyüklenebilir CD, DVD veya USB flash sürücü içine ve sonra Entertuşuna basın sahip sürücüye kaydırmak için ok tuşunu kullanın.

PC, Windows Defender'ı çevrimdışı CD, DVD veya USB flash sürücüden başlayacak. Tarama, birkaç dakika alabilir ve bilgisayarınıza bulaşmasını kötü amaçlı yazılım kaldırma.
Bilgisayarınızın ortamı otomatik olarak algılamaz ise:
Yeniden başlatma işlemi sırasında ekranın anlatan normal başlangıç kesmek ve BIOS kurulum yardımcı programı'nı girmek yönergeleri okuyun. Çoğu PC BIOS kurulumuna başlamak için F2, F10, ESCveya DEL tuşu kullanın.


BIOS kurulum Önyükleme sırasını, Önyükleme seçenekleri, etiketli yardımcı programı'nı bir sekmede arayın veya önyükleme. Ekrandaki yönergeleri Önyükleme sırasınıgidin, sonra da Entertuşuna basın ok tuşlarını kullanın.
(Bu taşınabilir aygıt olarak adlandırılabilir) CD, DVD veya USB flash sürücü önyükleme listesinde bulun. Ekrandaki yönergeleri, ilk önyükleme listesinde görünür, böylece sürücü yukarı taşımak için ok tuşlarını kullanın. ENTERtuşuna basın. Önyükleme sırası sırasını değişmiştir CD, DVD veya USB flash sürücüsünden önyükleme yapmak üzere.
F10tuşuna basındeğişikliklerinizi kaydetmek ve BIOS kurulum yardımcı programı'nı çıkmak için. 

Onay penceresinde Evet'i seçin. Bilgisayar yeniden başlatılır. Bilgisayarı normal şekilde yeniden izin verir. Tarama, birkaç dakika alabilir ve bilgisayarınıza bulaşmasını kötü amaçlı yazılım kaldırma.
Tarama işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarı Windows normal önyükleme.
Hala Windows önyükleme yapamazsınız, yöntem 3'ü devam edin. 

Başlangıç Onarma, Windows'un başlatılmasını engelleyebilecek belirli sistem sorunlarını algılayabilir ve giderebilir.

Önceden yüklenmiş kurtarma seçeneklerini kullanarak Başlangıç Onarma'yı çalıştırmak için:
Bilgisayarın güç düğmesini kullanarak bilgisayarınızı yeniden başlatın. Aşağıdakilerden birini yapın:

Bilgisayarınızda tek bir işletim sistemi varsa, bilgisayarınız yeniden başlatılırken F8 tuşuna basın ve basılı tutun. Windows logosu görüntülenmeden önce F8 tuşuna basmanız gerekir. Windows logosu görünürse, Windows oturum açma istemi görününceye kadar beklemeniz, ardından bilgisayarı kapatmanız, yeniden başlatmanız ve tekrar denemeniz gerekir.

Bilgisayarınızda birden fazla işletim sistemi varsa, onarmak istediğiniz işletim sistemini vurgulamak için ok tuşlarını kullanın ve ardından F8'e basın ve basılı tutun.
Gelişmiş Önyükleme Seçenekleri ekranında Bilgisayarınızı onarın'ı vurgulamak için ok tuşlarını kullanın ve Enter tuşuna basın.
Bir klavye düzeni seçin ve İleri'yi tıklayın.
Sistem Kurtarma Seçenekleri menüsünde, Başlangıç Onarma'yı tıklayın ve ardından açık ekran yönergelerini izleyin.


Windows yükleme diski veya sistem onarım diski kullanarak Başlangıç Onarma'yı çalıştırmak için:
Windows 7 yükleme diski veya sistem onarım diskini yerleştirin ve ardından bilgisayarınızı kapatın.

Bilgisayarın güç düğmesini kullanarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.
İstendiğinde herhangi bir tuşa basın ve ardından görüntülenen yönergeleri izleyin.

Install Windows sayfasında veya Sistem Kurtarma Seçenekleri sayfasında, dil ve diğer tercihlerinizi seçin ve İleri'ye tıklayın.

Windows yükleme diskini kullanıyorsanız, Bilgisayarınızı onarın'a tıklayın.
Onarmak istediğiniz Windows yüklemesini seçin ve İleri'ye tıklayın.
Sistem Kurtarma Seçeneklerimenüsünde, Başlangıç Onarma' yı tıklatın ve ardından açık ekran yönergelerini izleyin.

Kullanıcı İmzası
 
Ben Yapacağım Dedikten Sonra Kaybedeceklerimle 
Korkutmayın Umrumda Olmaz!


          nrg1J1.png
          

          L34Bpj.jpg

Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi